Aktualności Co nowego na proserwer.pl

2020-01-30

W ramach rozwijania oferty naszego hostingu www uruchomiliśmy obsługę systemu kontroli wersji GIT. Dzięki niej programiści i webmasterzy mogą zarówno ściągać projekty z zewnętrznych repozytoriów jak również tworzyć własne repozytoria na hostingu i korzystać z nich lokalnie na swoim komputerze (wymagany dostęp SSH).

Wszystkich programistów i webmasterów, którzy do tej pory nie korzystali z sytemu kontroli wersji zachęcamy również do zapoznania się z tą funkcjonalnością gdyż zdecydowanie potrafi ułatwić rozwijanie projektów oprogramowania i stron www np. dzięki zapisywaniu kolejnych zmian w plikach z możliwością powrotu do ich wcześniejszej wersji.

Przygotowaliśmy również kilka poradników, które omawiają najważniejsze aspekty i pokazują jak rozpocząć pracę z GIT.
2020-01-03
Informujemy, że od 8 stycznia 2020 roku znika 14-dniowa rezerwacja polskich domen w NASK. Dotyczy to takich domen jak .pl, .com.pl czy regionalnych np. waw.pl.

Oznacza to, że domeny polskie będą rejestrowane w ten sam sposób co domeny globalne (jak .com czy .net) oraz europejskie (.eu) czyli zgodnie z zasadą "kto pierwszy ten lepszy" - bez zarezerwowania jej na 14 dni.

Aby zatem skutecznie zarejestrować nową domenę należy ją zamówić oraz jak najszybciej opłacić. Do momentu faktycznego odnotowania przez nas płatności i realizacji zamówienia domena będzie nadal dostępna dla każdego (nie zostanie rezerwowana).
2019-09-20

Miło nam zakomunikować iż po wstępnej fazie testów uruchomiliśmy dostęp poprzez SSH na naszym hostingu! Jest on możliwy bezpłatnie na pakietach PRO i PREMIUM. Aby go aktywować należy postępować zgodnie z naszym poradnikiem.

SSH zostało uruchomione głównie z myślą o webmasterach i programistach. Dzięki temu mogą oni dużą część operacji wykonać poprzez linię komend - co często ułatwia i przyśpiesza pracę. Zapraszamy do wypróbowania tej nowej funkcji.
2019-06-18

Długo oczekiwana przez wielu i obiecana przez nas funkcja już nareszcie jest! Dzięki wprowadzeniu nowej platformy hostingowej mogliśmy (wreszcie) uruchomić certyfikaty Let's Encrypt na kontach hostingowych. Oczywiście ich odnowienie jest w pełni zautomatyzowane więc po aktywacji nie trzeba już nic robić.

Certyfikaty Let's Encrypt dostępne są za darmo na pakietach NET (Pro i Max) oraz BIZ (Start+, Premium, Max) - dotyczy to również aktualnych klientów. Osoby posiadające pakiety ze starej oferty (dostępnej do 2015 roku) zachęcamy do zmiany pakietu na nową ofertę (od 2016 roku), która poza Let's Encrypt oferuje wyższe parametry pojemności i transferu - zobacz jak zmienić pakiet.

Aby aktywować Let's Encrypt na swoich domenach wystarczy postąpić zgodnie z naszym poradnikiem.
2019-05-22

Po ostatnich pracach związanych z przeniesieniem kont hostingowych na nowe serwery, które opisywaliśmy tutaj możemy już ogłosić, że wszystkie szlify zostały zakończone i nowa platforma hostingowa działa i napędza Wasze strony internetowe!

Co nowego w skrócie? Jest nowocześniej (uaktualniony cały system), szybciej (nowe maszyny oraz ich specjalne oprogramowanie) i bezpieczniej (nowe filtry poczty oraz zabezpieczenia stron www).

Do nowości, o których warto wspomnieć należą:
  • Apache 2.4 - nowszy serwer WWW + Nginx do szybszej obsługi elementów statycznych strony
  • OPcache - cache dla PHP, strony napisane w PHP ładują się jeszcze szybciej
  • HTTP/2 - przyśpiesza Twoją stronę z SSL
  • PHP 7.3 - dodanie najnowszej wersji PHP (obecnie do wyboru są od 5.2 do 7.3)
  • MySQL 5.7 - aktualizacja z przestarzałej wersji 5.5
  • ImageMagick - dodatkowa bibliotek PHP umożliwiająca zaawansowaną obróbkę grafiki na stronach
  • cPanel - najnowsza wersja panelu do zarządzania hostingiem z wprowadzonymi przez nas ulepszeniami
  • WebMail - nowa wersja programu do obsługi poczty e-mail przez WWW
  • WAF - dodatkowa ochrona Waszych stron internetowych przed zagrożeniami takimi jak SPAM czy dziury w WordPress
  • IMAP/POP3/SMTP z SSL/TLS - pełne wsparcie szyfrowania poczty (można przejść z poprzedniego STARTTLS)

W ciągu kilku najbliższych tygodni udostępnimy kolejne nowości :) Przy okazji dziękujemy wszystkim, którzy cierpliwie zgłaszali zauważone problemy i problemiki - co pozwoliło nam dopracować całą platformę.