Jaką domenę i końcówkę wybrać?

Domena internetowa to obecnie podstawa zaistnienia w Internecie. Jak zatem wybrać odpowiednią nazwę? Przede wszystkim należy kierować się zasadą "im krótsza, tym lepsza" - nazwa Twojej domeny powinna być łatwa do zapamiętania i powiązana z tematyką Twojej strony lub marką, którą reprezentujesz np. "nazwafirmy.pl" czy "twoja-restauracja.pl".

Pamiętaj, że zakupioną u nas domenę i hosting możesz również wykorzystać do stworzenia kont pocztowych (e-mail) w Twojej domenie np. "biuro@nazwafirmy.pl" czy "kontakt@twoja-restauracja.pl".

Rejestrując domenę w PROSERWER.pl możesz wybierać z ponad 150 różnych końcówek! Najpopularniejszymi i najchętniej używanymi domenami w Polsce są .pl oraz .com.pl. Jeżeli Twoja strona internetowa jest kierowana również do osób spoza Polski warto zarejestrować domenę .eu (europejską) oraz .com (globalną).

W ofercie mamy również domeny narodowe takie jak .de (Niemcy), .es (Hiszpania) czy .uk (Wielka Brytania) dedykowane konkretnym krajom - jest to odpowiednik domeny .pl w Polsce, co pozwala zaistnieć na zagranicznym rynku.

W przypadku działalności skupionej na konkretnym mieście czy regionie warto zainteresować się domenami regionalnymi, które podkreślą lokalny charakter Twojej witryny (np. .katowice.pl, .mazury.pl czy .waw.pl). Zwróć uwagę również na domeny funkcjonalne, do których należą między innymi .agro.pl (rolnictwo), .edu.pl (edukacja), .gmina.pl, .org.pl (organizacja), .sklep.pl (sklep internetowy), .szkola.pl (szkoły), .turystyka.pl (turystyka i biura podróży), które idealnie pasują do stron tematycznych.

Postaraj się również zarejestrować tą samą nazwę w kilku końcówkach np. zarówno .pl jak i .com.pl czy .eu aby uniknąć zajęcia ich przez konkurencję - taki zabieg dodatkowo umocni Twoją pozycję w Internecie i wyszukiwarkach.

Cennik rejestracji nowych domen Ponad 150 różnych rozszerzeń do wyboru…

Domena Cena

.pl

funkcjonalne: .com.pl, .net.pl, .biz.pl, .sklep.pl i inne

regionalne: .waw.pl, .katowice.pl, .mazury.pl i inne

19 zł netto
23,37 zł brutto
.eu 39 zł netto
47,97 zł brutto
.com 59 zł netto
72,57 zł brutto
.net, .org 79 zł netto
97,17 zł brutto
narodowe: .be, .cz, .de, .es, .gr, .it, .fr, .nl, .uk, .co.uk, .org.uk, .me.uk, .us 89 zł netto
109,47 zł brutto
zobacz cały cennik

Dlaczego domena w proserwer.pl?

Oferujemy uczciwe ceny rejestracji i przedłużenia domen – bez zobowiązań i wysokich opłat za kolejne lata.
Nie czekasz dniami na uruchomienie – Twoja domena będzie dostępna w ciągu około 60 sekund od opłacenia!
Domena zakupiona u nas jest już wstępnie skonfigurowana i wystarczy ją podpiąć pod nasz hosting www.
Wyjątkową stabilność i poziom usług zapewnia firma i ludzie z 19 letnim doświadczeniem w branży hostingowej.

Dlaczego warto posiadać domenę?

Większy Prestiż

Posiadanie własnej domeny internetowej zwiększa prestiż prowadzonej strony internetowej i zaufanie do niej odwiedzających oraz potencjalnych klientów.

Lepsze Pozycjonowanie

Wybór własnej domeny pozwala na dostosowanie jej do tematyki strony. Dzięki temu łatwiej potem ją wypozycjonować w internecie.

Wzrost Obrotów

Dobra domena, z odpowiednią nazwą, w dużym stopniu ułatwia jej promocję i podwyższa ilość odwiedzin na stronie, a to wpływa również pozytywnie na ilość klientów.

Masz wątpliwości? Potrzebujesz fachowej porady?// Skontaktuj się z nami