Aktualności Co nowego na proserwer.pl

Ochrona Imunify360 na hostingu PROSERWER.pl

2020-03-19

Informujemy, że na hostingu WWW zostało wdrożone Imunify360, które dodatkowo chroni i zabezpiecza Wasze strony internetowe przed wirusami oraz hackerami. Ochrona została wprowadzona dla wszystkich klientów. Bezpłatnie!

Składają się na nią między innymi:
  • nowoczesna ochrona antywirusowa i antymalware działająca w czasie rzeczywistym
  • ulepszony system wykrywania i zapobiegania włamaniom przez hackerów (WAF)
  • rewolucyjna proaktywna ochrona stron internetowych przed złośliwym działaniem

Warto wspomnieć kilka słów o proaktywnej ochronie. To rewolucyjne rozwiązanie dostarczane nam w ramach licencjonowanego oprogramowania Imunify360. Zapewnia analizę działania skryptów oraz przesyłanych do strony danych w czasie rzeczywistym. Wykrywa zachowania, które mogłyby być potencjalnie niebezpieczne dla strony lub odwiedzających (czyli również nieznane jeszcze wirusy i dziury). W takim przypadku system nie dopuszcza do wykonania się skryptu i blokuje go zanim "narobiłby szkód".

To bardzo dobra informacja między innymi dla użytkowników popularnego WordPress'a, który znany jest z podatności na dziury we wtyczkach czy ataki brute force na ekran logowania. Imunify360 zdecydowanie podwyższa bezpieczeństwo w tym zakresie.

Więcej informacji na temat stosowanych przez nas zabezpieczeń, którymi chronimy Wasze strony znajdziecie w tym poradniku.

Przed wprowadzeniem nowej ochrony wykonaliśmy wiele testów. Jeżeli jednak zauważysz jakikolwiek problem (np. błąd 403 Forbidden lub komunikat ze strony Imunify) to zgłoś go nam poprzez system zgłoszeń w panelu klienta a sprawdzimy i doradzimy odpowiednie rozwiązanie.