Centrum pomocy

  W jaki sposób hosting chroniony jest przed wirusami, hackerami oraz utratą danych?

  Oferując usługi hostingowe od kilkunastu lat (w momencie pisania tego poradnika jest to już 15 lat) zdobyliśmy duże doświadczenie w zakresie ochrony stron klientów przed wirusami, hackerami oraz różnego rodzaju atakami jak również usunięciem danych. Zabezpieczenia te były i są ciągle rozwijane i ulepszane aby z jednej strony jak najbardziej chronić a z drugiej strony jak najmniej przeszkadzać i minimalizować skutki uboczne / problemy.

  Do kluczowych elementów zapewniających bezpieczeństwo na hostingu należą:
  • ochrona antywirusowa
  • ochrona antyspamowa
  • system antyexploitowy (WAF)
  • system antyphishingowy
  • zapora sieciowa
  • system anty DDoS na poziomie centrum danych
  • system anty DDoS na poziomie serwerów
  • przechowywanie danych na dyskach w macierzy RAID
  • regularne kopie zapasowe
  • system przewidywania usterek sprzętowych
  • proaktywna ochrona Imunify360 (nowość)

  Automatyczna ochrona antywirusowa


  Dzięki aktualizowanej na bieżąco bazie wirusów oraz skanowaniu plików w czasie rzeczywistym Twoje strony mają zapewnioną całodobową ochronę przeciw wirusom oraz złośliwym skryptom (ang. malware) a gdy takowe się pojawią na Twojej są natychmiast usuwane z zawartości plików pozostawiając jedynie "zdrową" część kodu.

  System antyexploitowy (WAF)


  WAF to skrót od Web Application Firewall. Jego zadanie to analiza i ochrona Twojej strony przed próbami wykorzystania znanych dziur w kodzie Twojej strony w tym atakami typu SQL injection. Dodatkowo wykrywa i blokuje próby odgadywania hasła do logowania się na Twoją stronę, pocztę, FTP oraz cPanel. Rozwiązuje to między innymi popularne problemy z dziurawym WordPressem, jego wtyczkami lub atakami brute force na ekran logowania.

  Zapora sieciowa oraz ochrona Anty DDoS


  To zestaw zabezpieczeń, które analizują i filtrują ruch sieciowy do Twojej strony. Wyłapują ten szkodliwy lub podejrzany nakładając na niego odpowiednie ograniczenia lub blokując na podstawie między innymi sztucznej inteligencji oraz czarnych listach.

  Kopie zapasowe


  Bardzo dużą uwagę przywiązujemy do bezpieczeństwa danych, które umieszczasz na hostingu. Ważne aby w przypadku gdy usuniesz je przypadkowo lub ktoś by je usunął albo uszkodził była możliwość ich przywrócenia. Dlatego wykonujemy codzienne kopie zapasowe (ang. backup) wszystkich Twoich danych. Są one następnie umieszczane w oddzielnym centrum danych na dedykowanych do tego maszynach o dużej pojemności. W każdym momencie możesz zamówić przez panel klienta przywrócenie ich z wybranej kopii zapasowej oraz przeglądać listę wykonanych w ostatnim czasie backupów. Funkcja ta dostępna jest w panelu klienta w zakładce "moje usługi -> zarządzaj -> kopia zapasowa".

  Dodatkowe bezpieczeństwo danych zapewniamy poprzez duplikowanie danych na serwerach poprzez stosowanie macierzy RAID. W skrócie serwery posiadają kilka dysków i dane są w czasie rzeczywistym kopiowane na nie co oznacza, że w przypadku awarii jednego z nich znajdują się one również na innym dysku. Co więcej stosuje również autorskie metody do diagnostyki i przewidywania ewentualnych usterek, które mogą wystąpić na serwerze / dyskach i odpowiednio wcześniej wymieniamy sprzęt, który wkrótce mógłby ulec awarii.

  Proaktywna ochrona Imunify360


  W ostatnim czasie nasz system ochrony uzupełniliśmy o licencjonowane oprogramowanie Imunify360. Jest to światowej klasy system, który zapewnia między innymi wykrywanie zagrożeń, które jeszcze nie są znane np. antywirusom. Proaktywna ochrona analizuje w czasie rzeczywistym zachowanie programów i skryptów, które uruchamiają się na Twoim hostingu oraz danych przesyłanych do nich i na podstawie skomplikowanych algorytmów oraz sztucznej inteligencji wykrywa zachowanie, które mogłoby być potencjalnie szkodliwe dla Twojej strony lub odwiedzających. W takim przypadku program / skrypt jest zatrzymywany zanim faktycznie wyrządzi szkodę. Jest to rewolucyjne rozwiązanie, które w zdecydowany sposób zwiększa bezpieczeństwo Twoich stron internetowych.