Aktualności Co nowego na proserwer.pl

2024-06-25

Od teraz wszystkie strony na naszym hostingu www korzystają z najnowszej wersji bazy danych MySQL 8.

Nowa wersja MySQL wprowadza szereg usprawnień, nowych funkcji oraz zwiększoną wydajność. Przeprowadzona przez nas aktualizacja MySQL z 5.7 do 8.0, pozwoli naszym klientom na używanie najnowszego oprogramowania oraz dalszą aktualizację swoich stron internetowych, zapewniając w ten sposób długoterminowe wsparcie techniczne oraz bezpieczeństwo.

Wszelkie pytania w tym zakresie prosimy przesyłać tutaj.
2023-12-06
Informujemy, że uległ zmianie numer rachunku bankowego, którego należy używać w przypadku przelewów tradycyjnych - np. ręcznie wpisywanych danych do przelewu lub płatności na poczcie. Związane jest to z wprowadzeniem przez nas systemu automatycznej obsługi takich przelewów.

Nowy numer konta oraz wzór tytułu przelewu jest już uwzględniony w naszym panelu klienta, prosimy na to zwrócić uwagę przy kolejnych wpłatach.

W przypadku pozostałych płatności (Paynow, PayPal itp.) nic się nie zmienia.
2023-01-18

Hosting z naszej obecnej oferty zyskał możliwość uruchamiania indywidualnych serwerów Redis, czyli baz danych umieszczanych bezpośrednio w pamięci RAM. Jest to przydatne rozwiązanie, pozwalające przyśpieszyć działanie stron, które wykonują dużo operacji na bazie danych i mają duży ruch np. sklepy internetowe oparte o WooCommerce lub PrestaShop.

Dla naszych klientów przygotowaliśmy wtyczkę w cPanel do zarządzania Redisem, której działanie opisujemy w tym poradniku.
2022-07-20

Nasz instalator stron na hostingu został zaktualizowany do wersji 2.0, która wprowadza następujące ulepszenia:

  • możliwość wyboru domeny, na której zostanie zainstalowana strona
  • możliwość wielu instalacji w ramach jednego hostingu
  • instalator czyści teraz jedynie katalog dla konkretnej domeny oraz powiązaną z nią bazę danych
  • proces instalacji został dodatkowo zoptymalizowany i przyspieszony

Nowy sposób instalacji stron został również uwzględniony i opisany w naszym poradniku.
2022-05-17

Nasz hosting www zyskał możliwość dopasowania wydajności do aktualnych potrzeb klientów. Na każdym pakiecie z nowej oferty możesz indywidualnie ustawić moc obliczeniową hostingu (ilość rdzeni procesora), limit procesów PHP oraz pamięci RAM.

Szerszy wybór i swoboda powodują, że można teraz jeszcze lepiej dobrać pojemność hostingu (poprzez zmianę pakietu) oraz jego wydajność (poprzez zakładkę "Wydajność" w panelu klienta).

Więcej informacji na temat zarządzania wydajnością znajdziesz w tym poradniku.