Aktualności Co nowego na proserwer.pl

2020-05-15

Nikt z nas nie lubi spamu prawda? Postanowiliśmy przyjrzeć się temu tematowi i sprawdzić co możemy dodatkowo zrobić aby tego spamu było jeszcze mniej na Waszych kontach pocztowych. Po kilku tygodniach prac i testów obecnie wszyscy klienci są już dodatkowo chronieni naszym nowym "AntySpamem". W rezultacie ilość nierozpoznanego spamu została znacząco ograniczona.

Przypominamy, że niechciane wiadomości mają nadawany w temacie dopisek ***SPAM*** a dzięki funkcji "Spam Box" są automatycznie przenoszone do oddzielnego folderu o nazwie "Spam". Funkcja ta została domyślnie włączona na każdym hostingu a tutaj opisujemy jak ona działa oraz jak nią możesz zarządzać.

Więcej informacji technicznych odnośnie wprowadzonych zmian można przeczytać w tym komunikacie.
2020-03-26

Zgodnie z zapowiedziami zwiększyliśmy ilość dostępnych kopii zapasowych hostingu www do 7 dni wstecz. Zmiana dotyczy wszystkich klientów i jest bezpłatna. Ponieważ w dniu dzisiejszym po raz pierwszy zostały wykonane kopie w "nowym trybie" więc pełna ciągłość zostanie osiągnięta w ciągu tygodnia.

Przypominamy, że przywrócenie strony z takiej kopii jest realizowane automatycznie i można je zamówić o dowolnej porze poprzez swój panel klienta - szczegółowa instrukcja tutaj.

To kolejny krok w ramach ciągłego zwiększania bezpieczeństwa Państwa danych oraz komfortu korzystania z naszych usług.
2020-03-19

Informujemy, że na hostingu WWW zostało wdrożone Imunify360, które dodatkowo chroni i zabezpiecza Wasze strony internetowe przed wirusami oraz hackerami. Ochrona została wprowadzona dla wszystkich klientów. Bezpłatnie!

Składają się na nią między innymi:
  • nowoczesna ochrona antywirusowa i antymalware działająca w czasie rzeczywistym
  • ulepszony system wykrywania i zapobiegania włamaniom przez hackerów (WAF)
  • rewolucyjna proaktywna ochrona stron internetowych przed złośliwym działaniem

Warto wspomnieć kilka słów o proaktywnej ochronie. To rewolucyjne rozwiązanie dostarczane nam w ramach licencjonowanego oprogramowania Imunify360. Zapewnia analizę działania skryptów oraz przesyłanych do strony danych w czasie rzeczywistym. Wykrywa zachowania, które mogłyby być potencjalnie niebezpieczne dla strony lub odwiedzających (czyli również nieznane jeszcze wirusy i dziury). W takim przypadku system nie dopuszcza do wykonania się skryptu i blokuje go zanim "narobiłby szkód".

To bardzo dobra informacja między innymi dla użytkowników popularnego WordPress'a, który znany jest z podatności na dziury we wtyczkach czy ataki brute force na ekran logowania. Imunify360 zdecydowanie podwyższa bezpieczeństwo w tym zakresie.

Więcej informacji na temat stosowanych przez nas zabezpieczeń, którymi chronimy Wasze strony znajdziecie w tym poradniku.

Przed wprowadzeniem nowej ochrony wykonaliśmy wiele testów. Jeżeli jednak zauważysz jakikolwiek problem (np. błąd 403 Forbidden lub komunikat ze strony Imunify) to zgłoś go nam poprzez system zgłoszeń w panelu klienta a sprawdzimy i doradzimy odpowiednie rozwiązanie.
2020-02-26
W związku ze zgłaszanym nam przez klientów zainteresowaniem domenami .co.uk - dodaliśmy je do naszej oferty.

Rejestracja możliwa poprzez tą stronę:

https://proserwer.pl/rejestracja-domeny
2020-02-03

Nasz hosting www obsługuje teraz również Node.js. Pozwala to na uruchamianie aplikacji napisanych specjalnie na tą platformę, która cały czas zyskuje na popularności.

Tak jak w przypadku ostatnio dodanej obsługi GIT (informowaliśmy o tym w tym newsie), również teraz zachęcamy programistów i webmasterów do zapoznania się tą technologią oraz naszym poradnikiem.

Kolejne nowości w ofercie już wkrótce :-)