Aktualności Co nowego na proserwer.pl

2020-03-19

Informujemy, że na hostingu WWW zostało wdrożone Imunify360, które dodatkowo chroni i zabezpiecza Wasze strony internetowe przed wirusami oraz hackerami. Ochrona została wprowadzona dla wszystkich klientów. Bezpłatnie!

Składają się na nią między innymi:
  • nowoczesna ochrona antywirusowa i antymalware działająca w czasie rzeczywistym
  • ulepszony system wykrywania i zapobiegania włamaniom przez hackerów (WAF)
  • rewolucyjna proaktywna ochrona stron internetowych przed złośliwym działaniem

Warto wspomnieć kilka słów o proaktywnej ochronie. To rewolucyjne rozwiązanie dostarczane nam w ramach licencjonowanego oprogramowania Imunify360. Zapewnia analizę działania skryptów oraz przesyłanych do strony danych w czasie rzeczywistym. Wykrywa zachowania, które mogłyby być potencjalnie niebezpieczne dla strony lub odwiedzających (czyli również nieznane jeszcze wirusy i dziury). W takim przypadku system nie dopuszcza do wykonania się skryptu i blokuje go zanim "narobiłby szkód".

To bardzo dobra informacja między innymi dla użytkowników popularnego WordPress'a, który znany jest z podatności na dziury we wtyczkach czy ataki brute force na ekran logowania. Imunify360 zdecydowanie podwyższa bezpieczeństwo w tym zakresie.

Więcej informacji na temat stosowanych przez nas zabezpieczeń, którymi chronimy Wasze strony znajdziecie w tym poradniku.

Przed wprowadzeniem nowej ochrony wykonaliśmy wiele testów. Jeżeli jednak zauważysz jakikolwiek problem (np. błąd 403 Forbidden lub komunikat ze strony Imunify) to zgłoś go nam poprzez system zgłoszeń w panelu klienta a sprawdzimy i doradzimy odpowiednie rozwiązanie.
2020-02-26
W związku ze zgłaszanym nam przez klientów zainteresowaniem domenami .co.uk - dodaliśmy je do naszej oferty.

Rejestracja możliwa poprzez tą stronę:

https://proserwer.pl/rejestracja-domeny
2020-02-03

Nasz hosting www obsługuje teraz również Node.js. Pozwala to na uruchamianie aplikacji napisanych specjalnie na tą platformę, która cały czas zyskuje na popularności.

Tak jak w przypadku ostatnio dodanej obsługi GIT (informowaliśmy o tym w tym newsie), również teraz zachęcamy programistów i webmasterów do zapoznania się tą technologią oraz naszym poradnikiem.

Kolejne nowości w ofercie już wkrótce :-)
2020-01-30

W ramach rozwijania oferty naszego hostingu www uruchomiliśmy obsługę systemu kontroli wersji GIT. Dzięki niej programiści i webmasterzy mogą zarówno ściągać projekty z zewnętrznych repozytoriów jak również tworzyć własne repozytoria na hostingu i korzystać z nich lokalnie na swoim komputerze (wymagany dostęp SSH).

Wszystkich programistów i webmasterów, którzy do tej pory nie korzystali z sytemu kontroli wersji zachęcamy również do zapoznania się z tą funkcjonalnością gdyż zdecydowanie potrafi ułatwić rozwijanie projektów oprogramowania i stron www np. dzięki zapisywaniu kolejnych zmian w plikach z możliwością powrotu do ich wcześniejszej wersji.

Przygotowaliśmy również kilka poradników, które omawiają najważniejsze aspekty i pokazują jak rozpocząć pracę z GIT.
2020-01-03
Informujemy, że od 8 stycznia 2020 roku znika 14-dniowa rezerwacja polskich domen w NASK. Dotyczy to takich domen jak .pl, .com.pl czy regionalnych np. waw.pl.

Oznacza to, że domeny polskie będą rejestrowane w ten sam sposób co domeny globalne (jak .com czy .net) oraz europejskie (.eu) czyli zgodnie z zasadą "kto pierwszy ten lepszy" - bez zarezerwowania jej na 14 dni.

Aby zatem skutecznie zarejestrować nową domenę należy ją zamówić oraz jak najszybciej opłacić. Do momentu faktycznego odnotowania przez nas płatności i realizacji zamówienia domena będzie nadal dostępna dla każdego (nie zostanie rezerwowana).