Komunikaty Planowane prace techniczne i zmiany.

2022-12-27 10:00
Istniejące wcześniej rozwiązanie harmonogramu zadań (cron) w panelu klienta zostało zastąpione nowym, dającym jeszcze większe możliwości w ramach oferowanego przez nas hostingu stron www.

Od teraz zadania cron można dodawać i nimi zarządzać w cPanelu. Nowe rozwiązanie to między innymi:
  • większa swoboda w planowaniu czasu i częstotliwości uruchamiania skryptów
  • możliwość zdefiniowania większej ilości zadań
  • dodatkowe możliwości dla zaawansowanych użytkowników np. automatyzowanie zadań wykonywanych przez SSH

Wszystkie istniejące zadania klientów zostały przez nas przeniesione z panelu klienta do cPanelu.

Więcej na temat nowych zadań cron znajdziecie w poradniku: "Jak dodać zadanie CRON do hostingu?".

2022-10-16 11:50
W ostatnich dniach obserwujemy powtarzający się problem z jedną z naszych maszyn hostingowych (s32). Podczas normalnego działania potrafi się ona w pewnym momencie zawiesić bez możliwości dalszego działania (konieczny restart). Powoduje to, że usługi które są umieszczone na tej maszynie przestają być dostępne na okres od 30 do 60 minut aż do momentu zakończenia interwencji przez zespół w centrum danych.

Do tej pory podczas dwóch interwencji technicy w serwerowni wymienili wybrane moduły pamięci RAM, które wykazywały błędy. Niestety na tą chwilę nie dało to jeszcze spodziewanego efektu i problem powraca po kilkunastu godzinach. Spodziewamy się, że będzie potrzebna dalsza analiza serwera i wymiana innego komponentu - może to być np. płyta główna lub jeden z elementów okablowania.

Prowadzimy w tym zakresie rozmowy z naszym dostawcą w centrum danych i mamy nadzieję, że docelowo w najbliższych dniach uciążliwa usterka zostanie całkowicie wyeliminowana. Należy się jednak spodziewać, że do tego czasu problem może się jeszcze powtórzyć i wymagać kolejnych interwencji (przerw).

Aby sprawdzić, na której maszynie znajduje się Twoja usługa kliknij na niej akcję "zarządzaj" na liście usług.

Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za cierpliwość.

Aktualizacja 2022-10-17 g. 12:10

Zaplanowana została interwencja, której celem jest dokładne sprawdzenie maszyny s32 w centrum danych przez techników oraz wymiana elementów, które powodują problem (podejrzewamy płytę główną). Prace zostaną rozpoczęte dnia 2022-10-17 od godziny 23:00 i mogą potrwać od 1 do 3 godzin w zależności od skomplikowania. W tym czasie usługi umieszczone na tej maszynie będą niedostępne.

Aktualizacja 2022-10-18 g. 02:15

Komponenty maszyny s32 zostały wymienione na nowe. Usługi są ponownie dostępne. Będziemy monitorować serwer w najbliższych dniach aby upewnić się, że problem został rozwiązany.
2022-09-20 14:01
Około godziny 13:35 wystąpiła kilkunastominutowa globalna awaria sieci połączeń w centrach danych w Europie, z których korzystamy. Spowodowało to niedostępność wszystkich usług w tym czasie poprzez Internet. Obecnie po rozwiązaniu problemu usługi są ponownie dostępne.
2022-07-06 17:00
Oto co nowego pojawiło się w naszej usłudze sklepu internetowego z kreatorem:

Tradycyjnie zapraszamy do testowania oraz zgłaszania swoich spostrzeżeń poprzez panel klienta.
2022-06-27 09:25
Dodaliśmy obsługę modułu sodium w PHP od wersji 7.2 do 8.1. Więcej informacji o module tutaj.