Komunikaty Planowane prace techniczne i zmiany.

2019-07-29 10:30
Obserwujemy spowolnione działanie usług (www/poczta) na maszynie s33. Obecnie zgłoszone zostało to do dostawcy oprogramowania i trwa analiza problemu przez ich oraz naszych techników. Z racji tego, że problem jest specyficzny / wyjątkowy znalezienie rozwiązania może zająć więcej czasu niż zwykle. Poinformujemy gdy sprawa zostanie rozwiązana. Przepraszamy za utrudnienia.

2019-07-30 godz. 9:30 Aktualizacja:

Problem w oprogramowaniu Apache i WAF został zidentyfikowany i rozwiązany. Usługi działają ponownie z pełną prędkością.
2019-06-22 12:09
Dziś w nocy nasz system WAF (ochrony stron przed atakami, dziurami i błędami) otrzymał aktualizację filtrów od dostawcy (Comodo). Wśród nich był filtr dotyczący phpbb, który jednak okazał się zbyt nadgorliwy i niepotrzebnie blokował dostęp do takich stron. Podjęliśmy zatem decyzję o wyłączeniu tego jednego filtra - co rozwiązało na tą chwilę problem.
2019-05-28 11:00
W dniu dzisiejszym będziemy dokonywać reorganizacji usług dodatkowych takich jak:
  • serwery DNS
  • harmonogram zadań (cron)
  • VNC dla VPS
  • kreator stron internetowych
  • strona proserwer.pl i panel klienta

Mogą występować kilkuminutowe przerwy w dostępie do w.w. usług. Nie będzie to miało wpływu na działanie hostingu WWW.
2019-05-02 12:00
W związku z planowanymi zmianami opisywanymi wcześniej w tym newsie przeniesiemy wszystkie konta hostingowe na nową platformę i maszyny. Odbywać się to będzie etapami w dniach od 3 do 6 maja poza godzinami "szczytu" tj. głównie w godzinach nocnych. Ponieważ każdy hosting (poza posiadającymi dedykowany adres IP) zmieni swój adres IP, więc przez (zwykle) kilka godzin po przeniesieniu może na Twojej stronie wyświetlać się informacja o trwającej migracji. Ten efekt samoczynnie zniknie i nie musisz nic robić po swojej stronie (wyjątek to domeny, które są przekierowane na nasze hostingi poprzez adres IP a nie serwery DNS - tu trzeba zaktualizować adres IP w firmie gdzie zakupiona jest domena).

O tym, że dany hosting został już przeniesiony, można dowiedzieć się sprawdzając numer maszyny, w zakładce "moje usługi -> zarządzaj -> dane hostingu (Maszyna)". Nowe maszyny mają numerację od s31 w górę.

W razie problemów lub pytań związanych z przenosinami prosimy kontaktować się poprzez panel klienta.
2019-04-29 17:00
Na dzień 30 kwietnia 2019 zaplanowaliśmy prace aktualizacyjne kreatora stron WWW, w ramach których wprowadzimy wiele nowości i poprawek. W godzinach od 7:30 do 12:00 usługa edytora będzie niedostępna. Opublikowane strony internetowe będą działać przez cały czas.