Komunikaty Planowane prace techniczne i zmiany.

2020-01-08 15:55
W ostatnim czasie dokonaliśmy wymiany sprzętu serwerowego na nowszy, dający nam większe możliwości. Wiązało się to również z aktualizacją bazowej platformy wirtualizacji, na której uruchamiamy usługi. To oznacza również używanie między innymi nowszego jądra Linux. Po zakończeniu prac zaobserwowaliśmy pojawiające się na wszystkich maszynach problemy z siecią tzn. powtarzające się kilkusekundowe rozłączanie komunikacji z internetem. W skrajnych wypadkach powodowało to konieczność restartu maszyny. Po przeprowadzonej analizie udało nam się zlokalizować problem, który był bezpośrednio w jądrze Linux a ujawniał się przy dużych transferach danych np. backupach i większym ruchu. Obecnie wygląda na to, że wprowadziliśmy odpowiednie rozwiązanie, które usuwa tą niedogodność. Jeżeli zatem w ostatnim okresie zauważyłeś drobne spowolnienia lub chwilową niedostępność usługi to prawdopodobnie wynikała ona właśnie z tego. Będziemy oczywiście monitorować sprawę aby upewnić się, że już nie wystąpi.
2019-09-26 08:30
AutoSSL w cPanel nie regeneruje dzisiaj certyfikatów Let's Encrypt. Sprawa zgłoszona do dostawcy (cPanel) w celu zidentyfikowania problemu. W międzyczasie nasz zespół analizuje również możliwości rozwiązania. Będziemy aktualizować temat.

[Aktualizacja nr. 1] 09:07 Problem został przez nas rozpoznany. Let's Encrypt zmieniło CDN dla produkcyjnego API (https://community.letsencrypt.org/t/new-cdn-for-the-production-api/102629). Mimo, że nie przewidywali w tym zakresie problemów pojawiły się one przy regeneracji certyfikatów w cPanel. Konieczne było wydanie poprawki przez cPanel. Obecnie jest ona przez nas wgrywana na serwery produkcyjne. Do około 30 minut powinna pojawić się na wszystkich maszynach.

[Aktualizacja nr. 2] 09:24 Poprawka cPanel została przez nas wgrana na wszystkie maszyny. W celu wygenerowania certyfikatów proszę ponownie zlecić to w cPanelu.
2019-09-17 15:00
Stworzyliśmy nową wersję instalatora stron - został on uproszczony tak aby zamawianie i uruchamianie strony było jeszcze prostsze i krótsze! Umieściliśmy w nim również najnowsze wersje następujących skryptów:
  • Drupal (8.7.7)
  • Joomla (3.9.11)
  • MyBB (1.8.21)
  • phpBB3 (3.2.7)
  • PrestaShop (1.7.6.1)
  • SMF (2.0.15)
  • WordPress (5.2.3)

Jak zwykle (w przypadku naszego instalatora) strony są w języku polskim a bezpłatna instalacja zajmuje około 5 minut!
2019-08-06 17:00
W dniu jutrzejszym od godziny 7:00 będziemy aktualizować kreatora stron www oraz wszystkie na nim umieszczone projekty. Szacowany czas przerwy w dostępie to około 2-3 godzin. Zalecamy zapisanie wszystkich zmian przed rozpoczęciem naszych prac.

Prace dotyczą samej usługi kreatora (edytora projektów), natomiast stworzone w nim strony www oraz konta pocztowe będą działały cały czas.

Aktualizacja: prace zostały zakończone.
2019-07-29 10:30
Obserwujemy spowolnione działanie usług (www/poczta) na maszynie s33. Obecnie zgłoszone zostało to do dostawcy oprogramowania i trwa analiza problemu przez ich oraz naszych techników. Z racji tego, że problem jest specyficzny / wyjątkowy znalezienie rozwiązania może zająć więcej czasu niż zwykle. Poinformujemy gdy sprawa zostanie rozwiązana. Przepraszamy za utrudnienia.

2019-07-30 godz. 9:30 Aktualizacja:

Problem w oprogramowaniu Apache i WAF został zidentyfikowany i rozwiązany. Usługi działają ponownie z pełną prędkością.