Komunikaty Planowane prace techniczne i zmiany.

2022-05-05 16:00
Dodaliśmy obsługę synchronizacji kalendarzy poprzez protokół CalDAV. Dzięki temu można tworzyć kalendarze i zadania w ramach swoich kont pocztowych a następnie pobierać je również na inne urządzenia i do zewnętrznych programów.
2022-04-28 00:05
Dodany został PHP w wersji 8.1 a pozostałe wersje od 5.2 do 8.0 zostały uaktualnione. Dodany został również rsync do kont hostingowych z dostępem do SSH.
2022-04-25 14:00
Dodaliśmy Node.js w wersji 16 do naszego hostingu - jest teraz wersją domyślną. Przy okazji usunęliśmy Node.js w wersji 8, które nie było już używane przez klientów. Obecnie zatem dostępne wersje Node.js to 10, 12, 14 i 16.
2022-04-17 08:00
W dniach 18-23 marca będziemy sukcesywnie migrować usługi z maszyn s35 i s36 na nowe maszyny. Prace będą wykonywane w godzinach nocnych i w większości przypadków nie będą wymagać żadnych działań z Państwa strony.

Jednak ze względu na to, że ta migracja (wyjątkowo) zmienia również IP usług, to w przypadku gdy:
  • domeny podłączone do usługi nie mają ustawionych naszych serwerów DNS (ns1.proserwer.pl i ns2.proserwer.pl)
  • używany jest cloudflare lub inny dostawca DNS i domeny są przekierowane na sztywno na IP usługi
  • łączą się Państwo do usługi (np. jej bazy danych) z zewnątrz za pomocą IP a nie nazwy domenowej
  • w programie pocztowym mają Państwo wpisane dla serwerów pocztowych adres s35.proserwer.pl lub s36.proserwer.pl

Należy sprawdzić swoje ustawienia domen oraz skryptów i zaktualizować IP na nowy lub jeżeli to możliwe zmienić IP na nazwę domenową swojej usługi (zalecamy zawsze używać podstawowego adresu w domenie *.xaa.pl). Jeżeli domena nie wymaga użycia zewnętrznych serwerów DNS to zachęcamy do ich zmiany na nasze (ns1.proserwer.pl i ns2.proserwer.pl) co zapewnia automatyczną aktualizację tego typu zmian w przypadku migracji.

Aktualny IP usługi można zawsze sprawdzić wchodząc w zakładkę Usługi a następnie klikając "Zarządzaj" na wybranie usłudze. W pierwszej zakładce znajduje się pole o nazwie "Adres IP".

** Jeżeli usługa posiada wykupione dedykowane IP to powyższe uwagi nie mają zastosowania, gdyż takie IP nie ulega zmianie - zmienia się tylko IP współdzielone maszyny.

W razie problemów lub dodatkowych pytań, zapraszamy do kontaktu tutaj.
2022-04-08 08:00
W dniach 8-12 kwietnia 2022 roku będziemy przenosić część naszych serwerów hostingowych na nowe maszyny. Prace zaplanowane są poza głównymi godzinami aktywności tak aby w jak najmniejszym stopniu wpływać na strony i usługi klientów. Większość prac nie powinna powodować przerw w działaniu usług, a te które wymagać będą około 20-30 minutowej przerwy zostaną wykonane w godzinach nocnych.

Z racji przenoszenia danych w trybie rzeczywistym pomiędzy maszynami, mogą być w niewielkim stopniu zauważalne spowolnienia w szybkości działania niektórych usług, które samoczynnie ustaną po zakończeniu prac. Każda z maszyn ma w.w. terminie wyznaczone swoje własne okno serwisowe i jeżeli zaplanowane będą na niej prace to wyświetlimy Tobie odpowiedni komunikat w panelu klienta.

W związku naszymi pracami, nie ma potrzeby wykonywania jakichkolwiek działań / aktualizacji po stronie klienta.

W razie zauważenia jakichkolwiek problemów prosimy o ich zgłaszanie tutaj.