Komunikaty Planowane prace techniczne i zmiany.

2023-04-11 12:00
W dniu 11 kwietnia 2023 od godziny 22:30 wykonywać będziemy zaplanowaną aktualizację naszych serwerów hostingowych. W trakcie prac mogą wystąpić okresowe przerwy w dostępie do usług takich jak www, poczta oraz cPanel (zwykle do kilku minut). Przewidywany czas zakończenia aktualizacji to godzina 00:30 lub wcześniej.
2023-02-21 20:16
Od dłuższego czasu korzystamy na naszym hostingu z dysków NVMe, które umożliwiają uzyskiwanie o wiele większych prędkości przetwarzania danych niż tradycyjne dyski jak i zwykłe SSD. Z tego powodu, zdecydowaliśmy się podwyższyć limit prędkości operacji I/O (odczyt / zapis) na oferowanych przez nas pakietach hostingowych do 50 MB/s. Jest to około 5 krotny wzrost w porównaniu do poprzednich limitów oraz tego co oferowane jest w tradycyjnych hostingach z dyskami HDD. Zmiana dotyczy zarówno nowych jak i obecnych klientów i została wprowadzona bezpłatnie na pakietach z nowej oferty.
2023-02-16 12:00
Na naszych serwerach DNS wdrożyliśmy obsługę DNSSEC. Oferowany przez nas hosting zyskał tym samym możliwość uruchamiania DNSSEC na dodanych do niego domenach.

DNSSEC - to rozszerzenie systemu DNS, które w dodatkowy sposób zabezpiecza odwiedzających Twoją domenę przed np. spoofingiem czy atakami "man in the middle". Dzieje się tak dzięki dodatkowemu sprawdzaniu odpowiedzi (wysyłanej przez DNS) w celu upewnienia się, że nie została sfałszowana pod drodze i pochodzi z oryginalnego źródła.

Więcej informacji w poradniku "Jak włączyć DNSSEC na domenie?".
2023-02-15 16:00
Dodana została obsługa PHP w wersji 8.2. Zaktualizowaliśmy również pozostałe dostępne wersje PHP (od 5.2 do 8.1) oraz ich moduły. Dodane zostały również dodatkowe rozszerzenia (redis, imagick oraz gd) do wersji 8.1.
2022-12-27 10:00
Istniejące wcześniej rozwiązanie harmonogramu zadań (cron) w panelu klienta zostało zastąpione nowym, dającym jeszcze większe możliwości w ramach oferowanego przez nas hostingu stron www.

Od teraz zadania cron można dodawać i nimi zarządzać w cPanelu. Nowe rozwiązanie to między innymi:
  • większa swoboda w planowaniu czasu i częstotliwości uruchamiania skryptów
  • możliwość zdefiniowania większej ilości zadań
  • dodatkowe możliwości dla zaawansowanych użytkowników np. automatyzowanie zadań wykonywanych przez SSH

Wszystkie istniejące zadania klientów zostały przez nas przeniesione z panelu klienta do cPanelu.

Więcej na temat nowych zadań cron znajdziecie w poradniku: "Jak dodać zadanie CRON do hostingu?".