Komunikaty Planowane prace techniczne i zmiany.

2020-03-22 14:55
W dniu dzisiejszym odnotowaliśmy spowolnienie działania maszyny s36 co skutkowało wolniejszym otwieraniem się stron internetowych. Po dokonanej analizie i diagnostyce (która wymagała również tymczasowego wyłączenia serwera) ustaliliśmy, że problem polegał na usterce w systemie chłodzenia. Podwyższona temperatura miała wpływ na wydajność jednostki obliczeniowej ( między innymi procesora). Zdecydowaliśmy o natychmiastowej interwencji technicznej w centrum danych w celu dokonania naprawy. Prace zostały zakończone ok. godziny 14:30. Temperatura serwera wróciła do normy a w rezultacie również wydajność maszyny i stron, które są na niej umieszczone.

Za zaistniałe utrudnienia przepraszamy.
2020-03-18 09:00
W dniu dzisiejszym podwyższyliśmy wymagania co do siły haseł na hostingu (z 50 na 70). Dotyczy to takich elementów jak cPanel, konta pocztowe, bazy danych i konta FTP. W praktyce oznacza to, że ustawiane nowe hasła muszą być trudniejsze (zawierać minimum jedną dużą i małą literę, cyfrę oraz długość 8-9 znaków lub więcej). Zmiany te zapewnią dodatkową ochronę przed atakami słownikowymi - tak aby ustawiane hasła nie były zbyt proste.
2020-03-14 11:38
Od kilku dni prowadzimy testy naszej nowej ochrony hostingowej opartej na licencjonowanym oprogramowaniu światowej klasy dostarczanym przez Imunify360. Zapewniać ona będzie między innymi ulepszoną:
  • ochronę przed wirusami
  • ochronę przed atakami hackerów
  • ochronę przed dziurami na stronach, szablonach i we wtyczkach (np. WordPress)
  • ochronę przed atakami typu brute force (odgadywanie haseł do cpanel, ssh, ftp, email)

Gdyby ktoś z Państwa zauważył w międzyczasie jakieś problemy lub niedogodności, prosimy o przesyłanie ich poprzez nasz system zgłoszeń w panelu klienta. Więcej informacji odnośnie wprowadzanych ulepszeń podamy po zakończonych testach.
2020-01-16 12:00
Dziś w nocy wykonaliśmy aktualizację oprogramowania na naszych serwerach. Warto wspomnieć o pojawieniu się PHP w wersji 7.4 oraz zmianie generowania certyfikatów Let's Encrypt w oparciu o nowy protokół ACMEv2.
2020-01-08 15:55
W ostatnim czasie dokonaliśmy wymiany sprzętu serwerowego na nowszy, dający nam większe możliwości. Wiązało się to również z aktualizacją bazowej platformy wirtualizacji, na której uruchamiamy usługi. To oznacza również używanie między innymi nowszego jądra Linux. Po zakończeniu prac zaobserwowaliśmy pojawiające się na wszystkich maszynach problemy z siecią tzn. powtarzające się kilkusekundowe rozłączanie komunikacji z internetem. W skrajnych wypadkach powodowało to konieczność restartu maszyny. Po przeprowadzonej analizie udało nam się zlokalizować problem, który był bezpośrednio w jądrze Linux a ujawniał się przy dużych transferach danych np. backupach i większym ruchu. Obecnie wygląda na to, że wprowadziliśmy odpowiednie rozwiązanie, które usuwa tą niedogodność. Jeżeli zatem w ostatnim okresie zauważyłeś drobne spowolnienia lub chwilową niedostępność usługi to prawdopodobnie wynikała ona właśnie z tego. Będziemy oczywiście monitorować sprawę aby upewnić się, że już nie wystąpi.