Komunikaty Planowane prace techniczne i zmiany.

2020-04-23 16:45
W dniu dzisiejszym udostępniliśmy możliwość instalowania certyfikatów SSL również na pakietach, które tego do tej pory tego nie oferowały (hosting ze starszej oferty oraz hosting SMS). Instrukcja instalowania certyfikatów SSL znajduje się tutaj. Polecamy również pakiety z serii profesjonalnej z automatyczną instalacją darmowych certyfikatów.
2020-03-22 14:55
W dniu dzisiejszym odnotowaliśmy spowolnienie działania maszyny s36 co skutkowało wolniejszym otwieraniem się stron internetowych. Po dokonanej analizie i diagnostyce (która wymagała również tymczasowego wyłączenia serwera) ustaliliśmy, że problem polegał na usterce w systemie chłodzenia. Podwyższona temperatura miała wpływ na wydajność jednostki obliczeniowej ( między innymi procesora). Zdecydowaliśmy o natychmiastowej interwencji technicznej w centrum danych w celu dokonania naprawy. Prace zostały zakończone ok. godziny 14:30. Temperatura serwera wróciła do normy a w rezultacie również wydajność maszyny i stron, które są na niej umieszczone.

Za zaistniałe utrudnienia przepraszamy.
2020-03-18 09:00
W dniu dzisiejszym podwyższyliśmy wymagania co do siły haseł na hostingu (z 50 na 70). Dotyczy to takich elementów jak cPanel, konta pocztowe, bazy danych i konta FTP. W praktyce oznacza to, że ustawiane nowe hasła muszą być trudniejsze (zawierać minimum jedną dużą i małą literę, cyfrę oraz długość 8-9 znaków lub więcej). Zmiany te zapewnią dodatkową ochronę przed atakami słownikowymi - tak aby ustawiane hasła nie były zbyt proste.
2020-03-14 11:38
Od kilku dni prowadzimy testy naszej nowej ochrony hostingowej opartej na licencjonowanym oprogramowaniu światowej klasy dostarczanym przez Imunify360. Zapewniać ona będzie między innymi ulepszoną:
  • ochronę przed wirusami
  • ochronę przed atakami hackerów
  • ochronę przed dziurami na stronach, szablonach i we wtyczkach (np. WordPress)
  • ochronę przed atakami typu brute force (odgadywanie haseł do cpanel, ssh, ftp, email)

Gdyby ktoś z Państwa zauważył w międzyczasie jakieś problemy lub niedogodności, prosimy o przesyłanie ich poprzez nasz system zgłoszeń w panelu klienta. Więcej informacji odnośnie wprowadzanych ulepszeń podamy po zakończonych testach.
2020-01-16 12:00
Dziś w nocy wykonaliśmy aktualizację oprogramowania na naszych serwerach. Warto wspomnieć o pojawieniu się PHP w wersji 7.4 oraz zmianie generowania certyfikatów Let's Encrypt w oparciu o nowy protokół ACMEv2.