Centrum pomocy

  Jak podpiąć domenę zakupioną w proserwer.pl pod hosting www?  Podpięcie domeny


  Zaloguj się do naszego panelu klienta, przejdź na zakładkę "Usługi" a następnie kliknij menu akcji przy usłudze pod którą chcesz podpiąć domenę i wybierz opcję "Zarządzaj". W kolejnym kroku wybierz zakładkę "cPanel" i zaloguj się do cPanelu z podanymi tam danymi.  Najpierw należy zalogować się do cPanelu i przejść do działu "Domeny".  Następnie należy nacisnąć na przycisk "Dodaj nową domenę".  Na końcu uzupełniamy formularz nazwą domeny, którą wykupiliśmy i klikamy "Prześlij".

  W przypadku gdy chcemy kierować domenę na konkretny katalog


  Najpierw wchodzimy w zakładkę "Domeny dodatkowe".  Potem uzupełniamy pierwsze pole nazwą naszej domeny, kolejne pola zostaną wypełnione automatyczne. Możemy oczywiście zmienić nazwę katalogu na który ma wskazywać domena.  Po zatwierdzeniu domena będzie wskazywać na wybrany katalog.

  Wskazówka

  Dodatkowo może być potrzebne wyczyszczenie cache przeglądarki i reset połączenia do internetu oraz odczekanie do 24h zanim domena będzie przekierowywać na stronę WWW. Jednej osobie może zacząć działać wcześniej a innej później.


  Zmiana adresu xaa.pl na nową domenę na stronie


  Aktualizacja ustawień strony

  Gdy na Twoim hostingu jest już zainstalowana strona np. forum, blog lub sklep to większości przypadków aby móc logować się na nią za pomocą nowej domeny należy zalogować się jako administrator na swojej witrynie (poprzez podstawowy adres .xaa.pl) a następnie w jej ustawieniach zmienić jej adres z .xaa.pl na nową domenę. Ta operacja pozwala również rozwiązać "problem" generowania przez stronę linków w adresie .xaa.pl zamiast w nowej domenie.

  Przykład aktualizacji dla skryptu WordPress


  Najpierw logujemy się do panelu i z menu po lewo wybieramy "Ustawienia" -> "Ogólne".


  Następnie w zaznaczonych polach zmieniamy adres na adres zakupionej przez nas domeny. Dzięki temu wszystkie linki w WordPressie będą wskazywały na poprawną domenę.