Centrum pomocy

  Jak uruchomić certyfikat Let's Encrypt na hostingu?

  Na naszym hostingu możliwe jest uruchomienie automatycznie generowanych certyfikatów dostarczanych przez Let's Encrypt, które będą się samodzielnie odnawiać. Są to darmowe certyfikaty, które stanowią alternatywę dla komercyjnych rozwiązań dostępnych w naszej ofercie certyfikatów SSL - stosowanych między innymi w przypadku stron firmowych czy sklepów internetowych.

  Aby włączyć Let's Encrypt na swoim hostingu - wejdź do cPanelu na hostingu (panel klienta -> moje usługi -> zarządzaj -> cPanel) a następnie przejdź do sekcji "SSL/TLS Status". W przypadku braku takiej opcji należy zmienić pakiet.  Następnie kliknij przycisk "Uruchom automatyczne generowanie SSL". Rozpocznie się proces generowania nowych certyfikatów dla Twoich domen - może to potrwać kilka / kilkanaście minut (w zależności od ilości adresów).  Gdy proces generowania SSL się zakończy, przy Twoich domenach pojawią się zielone kłódki (tak jak na poniższym zrzucie ekranu).
  To wszystko! Możesz już wejść na swoją stronę poprzez adres https://adrestwojejstrony. Zalecamy w ustawieniach strony (np. panel admina w przypadku Wordpress) zmienić główny adres z http://adrestwojejstrony na https://adrestwojejstrony. Dodatkowo warto ustawić przekierowanie z adresu http na bezpieczny https tak jak to opisaliśmy w tym poradniku.