Centrum pomocy

  Jak zainstalować WordPress lub PrestaShop w 5 minut?

  Dzięki instalatorowi stron na hostingu od PROSERWER.pl, uruchomienie własnego WordPressa, sklepu PrestaShop lub forum internetowego jest banalnie proste i szybkie. Otrzymasz gotową stronę do zarządzania, bez potrzeby konfigurowania bazy danych i wgrywania plików instalacyjnych.

  Krok 1


  Wejdź do zakładki "Usługi" w panelu klienta a następnie wybierz akcję "zarządzaj" na swoim hostingu.  Krok 2


  Przejdź do zakładki "Instalator stron" i wybierz jaki typ strony chcesz uruchomić. Może to być np. WordPress (popularny przy tworzeniu stron), PrestaShop (idealny do sklepu internetowego) czy MyBB (forum). Kliknij "instalacja".  Krok 3


  Wybierz domenę, na której zostanie zainstalowana strona oraz wpisz wymagane dane, takie jak login, hasło czy e-mail do zarządzania nią za pomocą konta administratora.  To wszystko!


  Po kliknięciu przycisku "zamawiam" strona zostanie automatycznie uruchomiona na Twoim hostingu w ciągu kilku minut.

  Więcej niż jedna instalacja?

  Najnowsza wersja naszego instalatora umożliwia uruchomienie kilku stron w ramach jednego hostingu. Aby zrobić to poprawnie należy najpierw:
  1. Dodać dla każdej strony domenę do sekcji "Domeny dodatkowe" w cPanelu i upewnić się, że działają.
  2. Każda z domen musi mieć wskazany oddzielny podkatalog np. /public_html/pierwsza-domena itd.
  3. Żadna z domen, które planujesz wykorzystać do instalatora nie powinna wskazywać bezpośrednio na katalog /public_html gdyż instalowanie w niej strony usunie wszystkie podkatalogi pozostałych domen!

  Po powyższym przygotowaniu możesz przejść do instalatora i wybrać z listy adresów poszczególne domeny i dla każdej z nich zamówić instalację strony.