Centrum pomocy

  Jak podpiąć domenę z innej firmy pod serwer WWW w proserwer.pl?

  Domenę należy podpiąć na podstawie poniższych kroków:

  1. Podpiąć domenę pod swój serwer WWW zgodnie z tym poradnikiem i odczekać do 24 godzin (należy pamiętać przy podpinaniu o ustawieniu jako główny katalog plików samego katalogu public_html - bez podkatalogów).
  2. Wejść do panelu zarządzania domeną w firmie gdzie jest zakupiona domena i ustawić jej nasze DNSy, które są podane poniżej i odczekać do 24 godzin.

  Adresy DNS:

  ns1.proserwer.pl
  ns2.proserwer.pl

  Wskazówka

  Dodatkowo może być potrzebne wyczyszczenie cache przeglądarki i reset połączenia do internetu oraz odczekanie do 24h zanim domena będzie przekierowywać na stronę WWW. Jednej osobie może zacząć działać wcześniej a innej później.

  Aktualizacja ustawień strony

  Gdy na Twoim hostingu jest już zainstalowana strona np. forum, blog lub sklep to większości przypadków aby móc logować się na nią za pomocą nowej domeny należy zalogować się jako administrator na swojej witrynie (poprzez podstawowy adres .xaa.pl) a następnie w jej ustawieniach zmienić jej adres z .xaa.pl na nową domenę. Ta operacja pozwala również rozwiązać "problem" generowania przez stronę linków w adresie .xaa.pl zamiast w nowej domenie.

  Przenieś swoją domenę do proserwer.pl

  Warto wiedzieć, że możesz przenieść zakupioną w innej firmie domenę do nas - do swojego panelu klienta. Ułatwia to zarządzanie usługami, które masz wtedy w jednym miejscu. Jak to zrobić opisujemy krok po kroku w tym poradniku.