Aktualności Co nowego na proserwer.pl

2012-10-14
Felix Baumgartner przekracza prędkość dźwięku a my pomagamy Wam przekroczyć kolejną barierę - instalowanie strony na serwerze WWW. Nie od dziś wiadomo, że jest to proces uciążliwy, dla wielu skomplikowany, wymagający odpowiedniej wiedzy i cierpliwości lub doświadczenia.

Miło by było gdyby można zainstalować swoje wymarzone forum internetowe, portal, blog lub sklep internetowy automatycznie, prawda ? Najlepiej żeby strona była przygotowana do użycia, w polskiej wersji językowej, bez dodatkowych opłat i w 15 minut.

Też tak pomyśleliśmy i owocem naszych prac programistycznych jest stworzony przez firmę ProSerwer instalator stron - narzędzie do automatycznej instalacji takich stron jak phpBB3, phpBB by Przemo, myBB, SMF, WebSPELL, PHP-Fusion, WordPress czy PrestaShop.

Dostępny jest w: panel użytkownika -> moje usługi -> admin -> Instalator stron

Miłego korzystania. Przy okazji w ramach aktualizacji zniesiona została opłata za reinstalację :)
2012-03-12
W ostatnim czasie pojawiły się dwie przydatne usługi w ramach naszych serwerów WWW, o których warto wspomnieć:

Kopia zapasowa - możliwość wybierania i zamawiania w panelu użytkownika jednej z kilku kopii zapasowych serwera WWW. Dzięki temu można w dowolnym momencie odzyskać utracone pliki czy bazę danych przywracając automatycznie cały serwer do konkretnego stanu z wybranego dnia. Funkcja jest dostępna w moje serwery -> admin -> Kopia zapasowa

Simple DNS Zone Editor - edytor stref DNS, czyli możliwość tworzenia rekordów (typu A i CNAME), które umożliwiają np. przekierowanie adresu abc.twojadomena.pl na konkretny zewnętrzny adres ip (przydatne w przypadku np. serwerów gier czy serwerów głosowych). Dodatek ten jest dostępny bezpłatnie w ramach pakietów PRO, MORE i MAX.

Dodatkowo zaktualizowaliśmy nasz system o możliwość rejestracji domen: .edu.pl, .sklep.pl, .info oraz .biz - zapraszamy do zakupów.
2011-12-22
W imieniu firmy ProSerwer chciałbym życzyć Wam, czyli naszym obecnym jak i przyszłym klientom udanych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz hucznego Sylwestra, gdziekolwiek i z kimkolwiek będziecie go spędzać. Mamy nadzieję, że rok 2012 będzie jeszcze lepszy niż obecny (a przynajmniej nie gorszy) czego sobie i Wam życzymy.

Chciałbym również podsumować kończący się rok 2011. Przyznać trzeba, że minął on w zawrotnym tempie. Przede wszystkim był to rok optymalizacji i ulepszania tych rozwiązań, które już wcześniej stworzyliśmy tak aby były jeszcze lepsze i stabilniejsze - można rzec ewolucja po rewolucji :) Dzięki temu nasz obecny system hostingowy jest jeszcze bardziej spójny, rozwiązania bardziej dopasowane a wszystkie maszyny, na których stoją serwery WWW jeszcze bardziej stabilne i wydajne (korzystają z najnowszych technologii i sprzętu).
Co najbardziej cieszy to ciągły dynamiczny i konsekwentny wzrost liczby naszych klientów - zarówno tych indywidualnych jak i biznesowych a także publicznych instytucji. Nie może być dla firmy lepszej motywacji niż zadowoleni klienci oraz rozrastająca się grupa osób, która korzysta z naszych usług zarówno płacąc SMS-em jak i przelewem. Warto również wspomnieć, że umocniliśmy się (jako marka xaa.pl) na pozycji lidera hostingu WWW za SMS - i to bez zabiegów marketingowych, siła zadowolonych klientów i znanej oraz sprawdzonej przez lata marki okazuje się ważniejsza co oczywiście nas cieszy.

Konkurs
Dobry nastrój z jakim żegnamy rok 2011 zachęcił do zaproponowania Wam konkursu, w którym przygotowaliśmy następujące nagrody:

- 1 przedłużenie serwera WWW na 12 miesięcy
- 2 przedłużenia serwera WWW na 6 miesięcy
- 3 przedłużenia serwera WWW na 3 miesiące

Zasady konkursu:

- uczestnik konkursu może zgłosić tylko jedną odpowiedź
- uczestnik konkursu musi być naszym klientem i posiadać aktywny serwer WWW
- odpowiedź należy umieścić w komentarzu do tego newsa
- nagrody otrzymają osoby, które będą najbliżej prawidłowej odpowiedzi (im bliżej tym lepiej)
- kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia, chyba że ktoś poda tą samą odpowiedź
- rozwiązanie konkursu już 25 grudnia o godzinie 12.00

Pora na pytanie: Gdyby zebrać wszystkie odwiedziny wszystkich stron WWW naszych klientów z ostatniego roku to ile by ich było ? Podpowiem, że dużo ;)

Informacja dodatkowa dla precyzyjnych strzelców: nie mówimy o unikalnych wejściach tylko wszystkich czyli wejście dwa razy na tą samą stronę lub stronę główną i podstronę przez danego internautę to 2 wejścia.

Wyniki
Trzeba przyznać, że podawane odpowiedzi były z bardzo dużego przedziału, i pozostaje sobie życzyć aby w przyszłości obsługiwać np. 100 000 000 000 000 000 000 odwiedzin ale musiałoby to chyba oznaczać, że hostujemy cały internet ;)
Na podstawie naszych statystyk i szacunków przyjęliśmy sumę odwiedzin: 1 500 000 000 (1.5 miliarda) a oto szczęśliwcy, którzy byli najbliżej:

- przedłużenie na 12 miesięcy otrzymuje: donvito (1 500 000 000)
- przedłużenia na 6 miesięcy otrzymują: allyoung (1 554 221 335) i rassfree (1 719 202 100)
- przedłużenia na 3 miesiące otrzymują: ogta (1 252 894 328), e5nio (1 130 000 000) i Sco (1 999 000 000)

Zwycięzcom gratulujemy i prosimy o zgłoszenie się poprzez moje pytania po nagrodę a w przypadku posiadania kilku serwerów dodatkowo proszę podać id serwera do przedłużenia. Pozostałym dziękujemy za uczestnictwo, duże zainteresowanie, życzenia oraz ciekawe odpowiedzi :)
2010-08-01
Z myślą o naszych stałych jak i nowych klientach firma ProSerwer rozszerza ofertę hostingu WWW za SMS o okresy ważności 6 i 12 miesięcy. Dodatkowo wprowadziliśmy dla tych opcji gratisy - cała oferta "zostań z nami dłużej" poniżej:

Z nami opłaca się zostać na dłużej oraz być stałym klientem:
  • Płacąc SMSem otrzymasz za darmo dodatkowe 14 lub 30 dni okresu ważności serwera
  • Płacąc przelewem dostaniesz rabat w wysokości 25% lub 35%

Aby skorzystać z tej oferty wystarczy kupić lub przedłużyć swój serwer WWW na 6 lub 12 miesięcy.
2010-05-24
Uruchomiliśmy nową opcję dla serwerów WWW pod tytułem dodatki. Opcja ta umieszczona jest w moje serwery -> admin -> dodatki. Dzięki niej można zamówić dodatkową funkcjonalność dla swojego hostingu WWW. W tej chwili dostępne dodatki to:

- Cron Dzień - możliwość uruchomienia harmonogramu zadań raz dziennie
- Cron Godzina - możliwość uruchomienia harmonogramu zadań co godzinę
- Max Turbo - dodatkowe 1TB=1024GB rocznego transferu dla pakietu MAX

Opłata za instalacje dodatku jest jednorazowa.