Aktualności Co nowego na proserwer.pl

2012-03-12
W ostatnim czasie pojawiły się dwie przydatne usługi w ramach naszych serwerów WWW, o których warto wspomnieć:

Kopia zapasowa - możliwość wybierania i zamawiania w panelu użytkownika jednej z kilku kopii zapasowych serwera WWW. Dzięki temu można w dowolnym momencie odzyskać utracone pliki czy bazę danych przywracając automatycznie cały serwer do konkretnego stanu z wybranego dnia. Funkcja jest dostępna w moje serwery -> admin -> Kopia zapasowa

Simple DNS Zone Editor - edytor stref DNS, czyli możliwość tworzenia rekordów (typu A i CNAME), które umożliwiają np. przekierowanie adresu abc.twojadomena.pl na konkretny zewnętrzny adres ip (przydatne w przypadku np. serwerów gier czy serwerów głosowych). Dodatek ten jest dostępny bezpłatnie w ramach pakietów PRO, MORE i MAX.

Dodatkowo zaktualizowaliśmy nasz system o możliwość rejestracji domen: .edu.pl, .sklep.pl, .info oraz .biz - zapraszamy do zakupów.
2011-12-22
W imieniu firmy ProSerwer chciałbym życzyć Wam, czyli naszym obecnym jak i przyszłym klientom udanych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz hucznego Sylwestra, gdziekolwiek i z kimkolwiek będziecie go spędzać. Mamy nadzieję, że rok 2012 będzie jeszcze lepszy niż obecny (a przynajmniej nie gorszy) czego sobie i Wam życzymy.

Chciałbym również podsumować kończący się rok 2011. Przyznać trzeba, że minął on w zawrotnym tempie. Przede wszystkim był to rok optymalizacji i ulepszania tych rozwiązań, które już wcześniej stworzyliśmy tak aby były jeszcze lepsze i stabilniejsze - można rzec ewolucja po rewolucji :) Dzięki temu nasz obecny system hostingowy jest jeszcze bardziej spójny, rozwiązania bardziej dopasowane a wszystkie maszyny, na których stoją serwery WWW jeszcze bardziej stabilne i wydajne (korzystają z najnowszych technologii i sprzętu).
Co najbardziej cieszy to ciągły dynamiczny i konsekwentny wzrost liczby naszych klientów - zarówno tych indywidualnych jak i biznesowych a także publicznych instytucji. Nie może być dla firmy lepszej motywacji niż zadowoleni klienci oraz rozrastająca się grupa osób, która korzysta z naszych usług zarówno płacąc SMS-em jak i przelewem. Warto również wspomnieć, że umocniliśmy się (jako marka xaa.pl) na pozycji lidera hostingu WWW za SMS - i to bez zabiegów marketingowych, siła zadowolonych klientów i znanej oraz sprawdzonej przez lata marki okazuje się ważniejsza co oczywiście nas cieszy.

Konkurs
Dobry nastrój z jakim żegnamy rok 2011 zachęcił do zaproponowania Wam konkursu, w którym przygotowaliśmy następujące nagrody:

- 1 przedłużenie serwera WWW na 12 miesięcy
- 2 przedłużenia serwera WWW na 6 miesięcy
- 3 przedłużenia serwera WWW na 3 miesiące

Zasady konkursu:

- uczestnik konkursu może zgłosić tylko jedną odpowiedź
- uczestnik konkursu musi być naszym klientem i posiadać aktywny serwer WWW
- odpowiedź należy umieścić w komentarzu do tego newsa
- nagrody otrzymają osoby, które będą najbliżej prawidłowej odpowiedzi (im bliżej tym lepiej)
- kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia, chyba że ktoś poda tą samą odpowiedź
- rozwiązanie konkursu już 25 grudnia o godzinie 12.00

Pora na pytanie: Gdyby zebrać wszystkie odwiedziny wszystkich stron WWW naszych klientów z ostatniego roku to ile by ich było ? Podpowiem, że dużo ;)

Informacja dodatkowa dla precyzyjnych strzelców: nie mówimy o unikalnych wejściach tylko wszystkich czyli wejście dwa razy na tą samą stronę lub stronę główną i podstronę przez danego internautę to 2 wejścia.

Wyniki
Trzeba przyznać, że podawane odpowiedzi były z bardzo dużego przedziału, i pozostaje sobie życzyć aby w przyszłości obsługiwać np. 100 000 000 000 000 000 000 odwiedzin ale musiałoby to chyba oznaczać, że hostujemy cały internet ;)
Na podstawie naszych statystyk i szacunków przyjęliśmy sumę odwiedzin: 1 500 000 000 (1.5 miliarda) a oto szczęśliwcy, którzy byli najbliżej:

- przedłużenie na 12 miesięcy otrzymuje: donvito (1 500 000 000)
- przedłużenia na 6 miesięcy otrzymują: allyoung (1 554 221 335) i rassfree (1 719 202 100)
- przedłużenia na 3 miesiące otrzymują: ogta (1 252 894 328), e5nio (1 130 000 000) i Sco (1 999 000 000)

Zwycięzcom gratulujemy i prosimy o zgłoszenie się poprzez moje pytania po nagrodę a w przypadku posiadania kilku serwerów dodatkowo proszę podać id serwera do przedłużenia. Pozostałym dziękujemy za uczestnictwo, duże zainteresowanie, życzenia oraz ciekawe odpowiedzi :)
2010-08-01
Z myślą o naszych stałych jak i nowych klientach firma ProSerwer rozszerza ofertę hostingu WWW za SMS o okresy ważności 6 i 12 miesięcy. Dodatkowo wprowadziliśmy dla tych opcji gratisy - cała oferta "zostań z nami dłużej" poniżej:

Z nami opłaca się zostać na dłużej oraz być stałym klientem:
  • Płacąc SMSem otrzymasz za darmo dodatkowe 14 lub 30 dni okresu ważności serwera
  • Płacąc przelewem dostaniesz rabat w wysokości 25% lub 35%

Aby skorzystać z tej oferty wystarczy kupić lub przedłużyć swój serwer WWW na 6 lub 12 miesięcy.
2010-05-24
Uruchomiliśmy nową opcję dla serwerów WWW pod tytułem dodatki. Opcja ta umieszczona jest w moje serwery -> admin -> dodatki. Dzięki niej można zamówić dodatkową funkcjonalność dla swojego hostingu WWW. W tej chwili dostępne dodatki to:

- Cron Dzień - możliwość uruchomienia harmonogramu zadań raz dziennie
- Cron Godzina - możliwość uruchomienia harmonogramu zadań co godzinę
- Max Turbo - dodatkowe 1TB=1024GB rocznego transferu dla pakietu MAX

Opłata za instalacje dodatku jest jednorazowa.
2010-01-06
Tak jak obiecaliśmy przed świętami, przygotowywaliśmy kolejną nowość w naszej ofercie. Dziś już możemy ogłosić, że po długim czasie przygotowań i aktualizowania panelu użytkownika firma ProSerwer wprowadza do swojej oferty możliwość rejestrowania domen internetowych!

Zapraszamy do zapoznania się informacja o naszej nowej usłudze w zakładce Domeny - do rejestrowania udostępniliśmy adresy w takich końcówkach jak .pl, .eu, .com, .net, .com.pl.
Dodatkowo w panelu użytkownika przy składaniu zamówienia możecie skorzystać z wyszukiwarki wolnych adresów dla domen, które oferujemy. Również warto wspomnieć, że uruchomiliśmy promocję na rejestrację nowych domen co oznacza niskie ceny rejestracji.

Ponieważ ogłoszony był konkurs (patrz news poniżej) to oczywiście chciałbym ogłosić, że jako pierwszy prawidłową odpowiedź podał (i ma u nas serwer) użytkownik Radeon195 - gratulujemy :)