Centrum pomocy

  Jak stworzyć swoją pierwszą stronę WWW?

  Aby stworzyć swoją pierwszą stronę WWW należy po zalogowaniu do kreatora wybrać "Stwórz nowy projekt strony".  Możesz od razu wybrać gotowy szablon najeżdżając na niego i klikając "Edytuj" - lub zbudować stronę od zera klikając na "Stwórz pusty projekt".  W górnej części kreatora najeżdżając kursorem na "Strona główna" rozwinie nam się lista ze stronami projektu.
  "Edytuj tą stronę" wyświetla okienko w którym podajemy:
  "Nazwę strony", która widnieje tylko w naszym kreatorze.
  "Adres URL" tu gdy wpiszesz np "kontakt" to ta strona będzie dostępna pod adresem twojastrona.xaa.pl/kontakt.
  "Tytuł" - określa wyświetlaną nazwę strony w wyszukiwarkach internetowych oraz na pasku przeglądarki.
  Do "słów kluczowych" wpisujemy słowa związane z Twoją stroną, jednakże nie mają one większego wpływu na pozycjonowanie strony w internecie.
  "Opis" wyświetlany jest pod adresem Twojej strony w wyszukiwarkach internetowych.
  Poza edycją strony możesz też dodać nową lub zmienić kolejność na liście przeciągając wybraną w górę lub w dół.
  "Zapisz" powoduje zapisanie aktualnego postępu w projekcie. Możesz też nadpisać inny istniejący lub po prostu stworzyć jego kopię wybierając "Zapisz jako".
  Klikając na "Zobacz" - wyświetli Ci się w nowej karcie Twoja strona w takiej formie w jakiej będzie widniała w sieci. Wybierając "Publikuj" - Twój projekt w kilka sekund zostanie opublikowany w internecie.
  Możesz edytować dowolny element strony klikając na niego i wybierając "Właściwości". Dla edycji tekstu dwukrotnie klikając na niego wyświetlą nam się opcje edycji, tak jak poniżej:

  Po najechaniu na "Dodaj do strony" rozwinie się lista z elementami, które poprzez przeciągnięcie dodajemy w dowolne miejsce naszego projektu.  Gdy dodamy np. obrazek - możemy w każdej chwili przesunąć, zmienić na inny z dysku lub wkleić jego nowy adres URL. Dostępne są też opcje rozciągania, dopasowania skalowania, obramowania, ustawienie akcji po kliknięciu na niego, a także ułożenie jego położenia w elemencie.  Kreator stron WWW posiada wtyczkę Map Google, dzięki czemu w łatwy sposób możesz pokazać położenie np swojej firmy na mapie. Gdy dodamy już element mapy, możemy ustawić adres jaki ma pokazywać oraz jaka ma być odległość od niego.
  Jeśli posiadasz już wygenerowany kod API swojej firmy lub konta - możesz go wkleić w pole pod "Klucz API".