Centrum pomocy

  Jak połączyć stronę ze statystykami odwiedzin Google Analytics oraz narzędziami Webmastera?

  Statystyki Google Analytics  Aby połączyć stronę ze statystykami odwiedzin Google Analytics musimy w pierwszej kolejności założyć swoje konto Google.
  Jeśli nie mamy takiego konta - zakładamy je tutaj i postępujemy zgodnie z instrukcją by dokonać pełnej rejestracji konta.

  Dalej, należy wybrać z rozwijanego Menu po prawej stronie w kreatorze SEO. Pojawi nam się okno z ustawieniami SEO, w którym klikamy na zakładkę "Statystyki".  Klikamy na link, który jest powyżej "Identyfikator śledzenia Google Analytics". Pod tym adresem wyświetli nam się strona na której musimy się zalogować przez wcześniej założone konto Google.

  Dalej logujemy się również przez nasze konto Google do usługi Google Analytics klikając na "ANALYTICS"

  Po zalogowaniu do panelu Google Analytics możemy dodać poprzez Panel Administracji (pomarańczowe koło zębate w lewym dolnym rogu) naszą stronę do usług. Po dodaniu jej wyświetli nam się kod śledzenia w formacie UA-11111111-2, który należy skopiować i wkleić do otwartego wcześniej w kreatorze okna z ustawieniami SEO w wyznaczone pole.
  Kod automatycznie zostanie dodany do każdej ze stron projektu co umożliwi śledzenie całej witryny.
  UWAGA!


  W przypadku, kiedy zweryfikowaliśmy najpierw usługę narzędzi Webmastera Google i chcemy dodać statystyki Google Analytics należy przejść do panelu "Search Console."
  Na stronie głównej "Search Console" kliknij odpowiednią usługę.
  Kliknij ikonę koła zębatego a następnie kliknij "Użytkownicy i właściciele usług."
  Kliknij "Zarządzaj właścicielami" usług, a następnie kliknij "Zweryfikuj, korzystając z innej metody."
  Ponownie zweryfikuj swoją usługę za pomocą "Google Analytics"  Narzędzia Webmastera Google


  By dodać naszą stronę do narzędzi Webmastera Google należy tak jak w przypadku usługi Google Analytics posiadać konto Google, które możemy założyć tutaj gdzie postępujemy zgodnie z instrukcją by dokonać pełnej rejestracji konta.  Teraz należy wybrać w kreatorze WWW z rozwijanego Menu po prawej stronie SEO. Pojawi nam się okno z ustawieniami SEO, w którym klikamy na zakładkę "Statystyki".


  • Klikamy na link https://www.google.com/webmasters/
  • Klikamy w Search Console i logujemy się za pomocą naszego konta Google.
  • Po zalogowaniu do panelu Search Console klikamy na pomarańczowy przycisk "Dodaj" i wpisujemy adres swojej strony.
  • Przechodzimy weryfikację i wybieramy "Metody alternatywne". Z listy alternatywnych metod weryfikacji wybieramy "Tag HTML" i kopiujemy metatag.
  • Skopiowany metatag wklejamy w naszym oknie Ustwienia SEO w kreatorze w wyznaczone pole. Po wklejeniu zostanie "wyciągnięty" automatycznie kod HTML z metatagu. Klikamy w Ustawieniach SEO "Zapisz" a następnie publikujemy naszą stronę. Gdy już ją opublikujemy - przechodzimy ponownie do karty z Search Console i dopiero teraz klikamy "zweryfikuj".


  Teraz możesz poprawić pozycję swojej witryny w internecie poprzez Panel Search Console.