Centrum pomocy

  Jak połączyć hosting z Cloudflare?

  W celu połączenia naszego hostingu z Cloudflare potrzebujemy hostingu wykupionego u nas oraz domeny internetowej. Jeśli nie masz jeszcze hostingu i domeny to polecamy zapoznać się z naszymi poradnikami.  Ważne!

  Przed całą procedurą upewnij się, że domena którą posiadasz jest poprawnie podpięta pod Twój hosting i posiada wpisane nasze serwery DNS. Zalecane jest także odczekanie przynajmniej 24 godzin od momentu podpięcia. Jeśli nie wiesz jak poprawnie podpiąć domenę pod hosting skorzystaj z naszego poradnika.


  Jeśli już posiadasz hosting oraz domenę


  Wejdź na stronę Cloudflare i zarejestruj nowe konto klikając "Sign Up". Po zalogowaniu na nowe konto od razu wyskoczy komunikat z prośbą o podanie adresu strony, którą chcesz chronić.  Jeśli podasz prawidłowy adres strony (czyli adres domeny, którą wykupiłeś) zostanie wyświetlony kolejny ekran mówiący o zaimportowaniu obecnych rekordów DNS z naszych serwerów oraz wyjaśniający kolejne kroki.  Następnie wybieramy darmowy plan i przechodzimy dalej.  Teraz zostaną wyświetlone wszystkie importowane rekordy DNS. Na tym etapie możesz sprawdzić ich poprawność i jeśli wszystko się zgadza to po zjechaniu na sam dół naciśnij "Continue".  Ostatnim etapem będzie zmiana serwerów DNS te wskazane przez Cloudflare.  W tym celu zaloguj się do naszego Panelu Klienta (jeśli domena jest zarejestrowana u nas) i przejdź do zarządzania domeną:

  Panel Klienta -> Moje usługi -> Zarządzaj -> Konfiguracja domeny (DNS)


  Następnie wystarczy podmienić nasze DNS na dokładnie takie jakie są wymienione przez Cloudflare i nacisnąć "zapisz".  Jeśli cały proces przebiegł poprawnie to wyświetlony zostanie poniższy komunikat. Po jakimś czasie Twoja strona zacznie filtrować ruch internetowy z uwzględnieniem Cloudflare.  Jak używać https na Cloudflare?


  Domyślne ustawienie SSL na Cloudflare to "Flexible", Twoja strona będzie obsługiwała https dzięki współdzielonemu certyfikatowi Cloudflare. Jest to dobre ustawienie jeśli nie posiadasz własnego certyfikatu SSL.


  UWAGA

  Aby nie otrzymywać po stronie Cloudflare komunikatu "Bad gateway" lub pętli przekierowań należy na swojej stronie wyłączyć automatyczne przekierowania z http na https oraz tryb SSL - ponieważ w trybie Flexible to Cloudflare dba o odpowiednie szyfrowanie ruchu a komunikacja z hostingiem musi odbywać się po http.