Centrum pomocy

  Zamówiłem domenę globalną. Dlaczego muszę ją weryfikować?

  Wynika to z zasad jakie narzuca rejestrator domen globalnych typu .com czy .net. Państwa domena musi zostać zweryfikowana zgodnie z zasadami ICANN - poprzez kliknięcie linku w mailu aktywacyjnym. W innym przypadku przestanie ona po kilku dniach działać do czasu wykonania przez Państwa procesu weryfikacji. Więcej informacji na temat zasad weryfikacji domen globalnych zamieszczamy poniżej.

  Nowe zasady potwierdzania operacji w rejestrze domen globalnych:


  Od 2014 roku weszły w życie zmiany związane z nową polityką ICANN w stosunku do weryfikacji danych zawartych w wyszukiwarkach WhoIS.

  Zgodnie z najnowszymi zasadami, w przypadku, gdy wykonujecie Państwo jedną z operacji na domenach globalnych, czyli (com, net, org, biz, info):
  • Domena globalna została zarejestrowana pod niezweryfikowanym identyfikatorem (Państwa pierwsza rejestracja domeny globalnej w naszym systemie).
  • Domena globalna została przetransferowana.
  • Dane kontaktowe Abonenta domeny globalnej zostały zmodyfikowane do Abonenta przesłana zostanie wiadomość e-mail z adresu directi@consultingservice.pl z prośbą o weryfikację danych, na które dana domena została zarejestrowana. Weryfikacja zostaje pomyślnie zakończona w momencie naciśnięcia przez Abonenta linku zawartego w treści wiadomości.

  W przypadku braku potwierdzenia ze strony Abonenta w przeciągu 15 dni od momentu, który wywołał rozpoczęcie procesu weryfikacji, funkcjonowanie domeny zostanie wstrzymane, a zamiast standardowych informacji zawartych na stronie wyświetli się jedynie informacja o wyłączeniu domeny z powodu trwającego procesu weryfikacji danych Abonenta domeny, z prośbą o kontakt z dostawcą usług w celu jej ponownego aktywowania.