Centrum pomocy

  Jak zamówić i podpiąć certyfikat SSL pod domenę?  Wymagania dla certyfikatu


  Ważne

  Musisz być posiadaczem domeny dla której chcesz zakupić certyfikat. Jeśli jeszcze jej nie masz to zarejestruj nową domenę.


  Podpięcie domeny pod serwer www

  Domenę musisz podpiąć w cPanelu. Jeśli nie wiesz jak to zrobić skorzystaj z naszych poradników.

  Poradnik - gdy kupiłeś domenę w PROSERWER.pl
  Poradnik - gdy kupiłeś domenę w innej firmie  Zamawianie certyfikatu


  Porównanie oferowanych przez nas certyfikatów możesz znaleźć na naszej stronie z ofertą.

  Certyfikaty Wildcard

  W przypadku certyfikatów typu Wildcard ochroną zostanie objęty adres, który podasz oraz jego subdomeny. Czyli np. dla adresu przyklad.pl certyfikat obejmie także forum.przyklad.pl, sklep.przyklad.pl czy www.przyklad.pl


  Przygotowanie adresu email domeny


  Obowiązkowym elementem weryfikacji certyfikatu jest potwierdzenie tego, że jesteś właścicielem domeny poprzez specjalnie założony adres email typu admin@przyklad.pl gdzie przyklad.pl to domena, dla której zamawiasz certyfikat. Musisz ten email sam założyć w cPanelu i upewnić się, że jesteś w stanie odbierać na niego pocztę.

  Gdy już stworzyłeś email i opłaciłeś zamówienie certyfikatu


  Upewnij się czy stworzony adres email może odbierać pocztę. Jeśli tak to naciśnij przycisk "wyślij email", wtedy zweryfikujemy czy rzeczywiście jesteś właścicielem domeny i jesteś w stanie odbierać pocztę na ten adres. Jeśli masz jakieś trudności możesz kliknąć na link "instrukcja" - pokazany na poniższym obrazku.

  Ważne

  Po potwierdzeniu adresu email wyślemy Ci na adres email klienta (czyli ten który widnieje w zakładce "Moje dane") klucz prywatny (Private Key) do zamówionego certyfikatu:

  -----BEGIN PRIVATE KEY-----
  (ciąg znaków)
  -----END PRIVATE KEY-----

  Będzie on niezbędny na etapie instalacji.


  Odebranie emaila od wystawcy certyfikatu


  Po jakimś czasie na adres email użyty do potwierdzenia powinna zostać wysłana wiadomość od wystawcy certyfikatu w której klikając odpowiedni link musisz potwierdzić złożenie zamówienia.  UWAGA: w mailu (poniżej odnośnika) będzie znajdować się kod potrzebny do potwierdzenia zamówienia na stronie wystawcy.

  Gdy już potwierdzisz złożenie zamówienia, przyjdzie kolejny email od wystawcy, tym razem już z danymi certyfikatu (Certificate - CRT), które będą potrzebne do procesu instalacji (będzie omówiona w kolejnych punktach poradnika).


  Instalacja certyfikatu


  W momencie gdy otrzymałeś już swój certyfikat oraz certyfikat pośredni w wiadomości email - można przystąpić do instalacji certyfikatu. Przykładowy format certyfikatu znajduje się poniżej.

  -----BEGIN CERTIFICATE-----
  (ciąg znaków)
  -----END CERTIFICATE-----


  Wejdź w cPanel, następnie do zakładki Certyfikaty SSL.  Kliknij w link "Skonfiguruj certyfikat SSL do działania na Twojej stronie www" i wypełnij formularz według dalszych wskazówek.  Najpierw wybierz z listy rozwijanej domenę, dla której ma być zastosowany certyfikat (domena musi być podpięta w cPanelu, aby była tutaj widoczna). Następnie przekopiuj certyfikat (Certyfikat - CRT), który otrzymałeś w wiadomości e-mail od wystawcy w pole z poniższego obrazka.

  Ważne

  Certyfikat, certyfikat pośredni oraz klucz prywatny należy wklejać w całości (wraz z linijkami BEGIN i END).  W pierwsze pole z poniższego obrazka przekopiuj klucz prywatny (Private Key), znajdziesz go w wiadomości wysłanej przez nas na Twój e-mail. W drugie pole powinieneś wstawić certyfikat pośredni (CABUNDLE), z wiadomości z certyfikatem SSL od wystawcy.  Gdy wszystko jest poprawnie wypełnione możemy kliknąć "Zainstaluj certyfikat" - wtedy pojawi się poniższy komunikat. Od tego momentu możemy zacząć używać adresu typu https://przyklad.pl