Centrum pomocy

  Przedłużenie ważności hostingu www - jak i kiedy?

  Jak długo jest ważny hosting WWW?


  Ważność każdego z zakupionych hostingów WWW można sprawdzić logując się do "Panelu Klienta" i przechodząc do zakładki "Moje usługi". W polu opłacony do mamy podaną datę i godzinę, o której hosting wygaśnie i do której jest opłacony. Dodatkowo pole pozostało informuje w oparciu o wspomnianą datę ile zostało jeszcze dni do końca.

  Kiedy przedłużać hosting WWW?


  Najlepiej robić to odpowiednio wcześniej, szczególnie jeżeli płatność będzie wykonana zwykłym przelewem lub nie jesteśmy pewni kiedy dojdzie tak aby uniknąć sytuacji, w której hosting oczekując na opłatę w międzyczasie wygaśnie. Opłacenie hostingu wcześniej jest tak samo opłacalne jak na dzień przed ponieważ wykupione okresy ważności się sumują - nie ma zatem potrzeby czekania na ostatnią chwilę z przedłużeniem.

  Co się stanie gdy hostingowi WWW skończy się ważność?


  Hosting jest wtedy blokowany z informacją o tym, że nie został przedłużony. W tym stanie domyślnie oczekuje (w zależności od typu hostingu) na Państwa przedłużenie przez:
  • 14 dni - dla hostingu SMS
  • 30 dni - dla hostingu WWW

  Ważne: wpłata taka musi do nas dotrzeć przed upływem tych 14/30 dni. Jeżeli hosting zostanie w tym czasie przedłużony poprzez odpowiednie zamówienie to jest automatycznie odblokowywany i ponownie działa tak jak do tej pory (nie traci się żadnych plików ani danych).

  Co się stanie gdy hosting WWW nie zostanie przedłużony w odpowiednim terminie od momentu wygaśnięcia?


  W takim przypadku hosting jest usuwany z naszej bazy danych jak i wszystkie jego pliki a adres hostingu (w *.xaa.pl) wraca do puli wolnych adresów - może go zamówić inny klient. W niektórych przypadkach może być jeszcze możliwość odzyskania takiego hostingu i jego ponownego przedłużenia na kolejny okres. W tym celu należy skontaktować się z nami poprzez panel klienta.

  Czy można skrócić lub wydłużyć okres po jakim hosting jest usuwany?


  Tak. Jest to możliwe gdy hosting jest w stanie zawieszenia, wtedy w polu pozostało w zakładce "Moje usługi" pojawia się informacja za ile dni hosting zostanie usunięty oraz przycisk do zmiany tego okresu. Do wyboru są dwie opcje: a) szybkie usunięcie - hosting jest usuwany w ciągu ok. 1-2 dni jeżeli go już nie potrzebujemy b) 90 dni - wydłużenie okresu na przedłużenie hostingu (np. gdy mamy urlop) do 90 dni.

  Jak przedłużyć okres ważności swojego hostingu?


  Należy zalogować się do "Panelu Klienta", przejść do zakładki "Moje usługi" i na hostingu, który chcemy przedłużyć kliknąć przycisk przedłuż okres ważności. Następnie wybieramy formę płatności oraz okres na jaki chcemy przedłużyć (im dłuższy tym taniej). Po zamówieniu pozostaje opłacenie takiego zamówienia w zakładce "Moje zamówienia" klikając na zamówieniu przycisk zapłać i postępując zgodnie z dalszymi instrukcjami na kolejnych ekranach. Gdy wpłata do nas dotrze taki hosting ma automatycznie zwiększany okres ważności a gdy był zablokowany jest również automatycznie odblokowywany.