Centrum pomocy

  Jak zwiększyć wydajność hostingu?

  Wydajność hostingu można zwiększyć poprzez zmianę przydzielonej mu mocy obliczeniowej oraz limitów. Głównymi parametrami, które mają na to wpływ są:

  • Liczba rdzeni procesora - w ten sposób możesz przyspieszyć działanie strony oraz skrócić czas odpowiedzi serwera (tzw. TTFB).
  • Liczba procesów PHP - określane również jako EP (entry processes), pozwala obsłużyć większą liczbę odwiedzających w tym samym czasie. Istotne w przypadku stron o dużym ruchu lub okresowych wzrostach (np. z reklam).
  • Pamięć RAM - pozwala uruchamiać bardziej wymagające aplikacje oraz wtyczki. Zalecane między innymi dla większych sklepów internetowych, które operują na dużej ilości danych.

  Na hostingu z naszej nowej oferty możesz indywidualnie dostosować te parametry do swoich potrzeb niezależnie od pojemności.

  Nie wiesz który parametr wybrać / zmienić?

  Skontaktuj się z nami a dokonamy bezpłatnej analizy Twojego hostingu i doradzimy odpowiednie rozwiązanie. Najlepiej prześlij nam zgłoszenie w panelu klienta opisując krótko problem i wpisując w tytule "Prośba o analizę zużycia zasobów".

  Krok 1


  Wejdź do zakładki "Usługi" w panelu klienta a następnie wybierz akcję "zarządzaj" na swoim hostingu.


  Krok 2


  Wejdź do zakładki "Wydajność" a następnie wybierz za pomocą suwaka wartość ustawienia, które chcesz zmienić (np. ilość przydzielonych do hostingu rdzeni). Kliknij "zamawiam" i dokończ oraz opłać zamówienie.


  Nie widzisz zakładki "Wydajność"? Upewnij się, że posiadasz pakiet hostingowy z aktualnej oferty.

  To wszystko!


  W ciągu kilku minut system zrealizuje Twoje zamówienie i ustawi nową wartość wybranego parametru.