Centrum pomocy

  Jak zainstalować samodzielnie stronę WWW na hostingu proserwer.pl?

  Ten poradnik opisuje krok po kroku jak zainstalować skrypt strony na przykładzie forum MyBB.

  Najpierw musimy ściągnąć paczkę ze skryptem forum np. z tego linku:

  http://www.mybb.com/download/

  Gdy już pobrałeś paczkę są dwa sposoby, aby wrzucić pliki forum na serwer FTP.

  Uwaga!

  W tym przypadku pliki forum są w katalogu Upload. To gdzie mogą znajdować się pliki strony (zwykle znajdują się w katalogu głównym) jest indywidualne dla każdego skryptu jaki pobierzesz.


  Sposób 1 (pewniejszy)


  Rozpakuj pobraną paczkę. Przejdź do katalogu Upload, zaznacz wszystkie pliki i zapakuj je do katalogu skompresowanego ZIP (Prawy przycisk myszki-> Wyślij do -> Folder skompresowany zip).
  Nowo utworzony folder zip prześlij do katalogu /public_html na FTP.  Następnie naciśnij "Wyodrębnij" ("Extract"), żeby rozpakować folder. Tym sposobem przesłania plików minimalizujemy ryzyko zerwania połączenia oraz przyśpieszamy sam proces.

  Sposob 2


  Gdy już pobrałeś paczkę wypakuj pliki, połącz się z naszym serwerem FTP. Następnie wszystkie pliki z folderu Upload przenieś do /public_html na serwerze.  Tworzenie bazy danych


  Wymagane jest również utworzenie bazy danych wraz z użytkownikiem, będzie nam to niezbędne w późniejszym etapie instalacji skryptu. Możemy to zrobić w:

  cPanel -> Kreator baz MySQL
  W tym przykładzie utworzyliśmy:

  Bazę danych: przyklad_testowa
  Użytkownika bazy: przyklad_user wraz z wybranym hasłem

  Nazwa serwera bazy danych to: localhost


  Dokładny opis jak stworzyć bazę danych wraz z użytkownikiem można znaleźć tutaj.

  Instalacja skryptu


  Gdy pliki są już na serwerze wejdź na swoją stronę do katalogu /install czyli przykładowo: www.przyklad.xaa.pl/install

  Wtedy zostaniesz poprowadzony krok po kroku przez instalatora forum.

  Początkowe 3 etapy to informacje ogólne o instalacji, potwierdzenie warunków licencji oraz sprawdzenie wymagań hostingu.

  W kolejnym etapie zostaniesz poproszony o uzupełnienie informacji o bazie danych, którą wcześniej stworzyłeś.  Następny ekran to wypełnienie danych o forum.  Ostatni etap do wypełniania to stworzenie konta administratora forum.  Na tym kończy się instalacja skryptu MyBB, forum jest gotowe do użytku pod adresem Twojej strony.

  Wskazówka

  W tym przykładzie instalowaliśmy konkretny skrypt (MyBB), lecz w przypadku jakichkolwiek innych schemat powinien być podobny.