Centrum pomocy

  Jak wystawić fakturę proforma do zamówienia?

  W niektórych przypadkach możesz potrzebować faktury proforma do opłacenia zamówienia niezależnie od tego, że po jego realizacji otrzymasz fakturę VAT. Generowanie takiej faktury proforma można wykonać samodzielnie w naszym panelu klienta.

  Pierwszym krokiem będzie stworzenie odpowiedniego zamówienia na usługę, które chcesz opłacić. Następnie wchodzimy do zakładki "Zamówienia" i klikamy przycisk "zapłać".  Na poniższym ekranie zobaczymy również dane, na jakie zostanie wystawiona faktura proforma jak i późniejsza faktura VAT.

  Klikamy przycisk "proforma" w celu wygenerowania i pobrania dokumentu proformy.  Upewnij się, że dane do faktury są ustawione poprawnie przed kliknięciem przycisku "proforma" ponieważ proforma generowana jest właśnie na te dane. W razie potrzeby możesz zaktualizować dane do faktury i kliknąć ponownie "proforma" w celu wygenerowanie nowej proformy.

  Przypominamy, że faktury VAT są obecnie wystawiane w ciągu kilkunastu minut od opłacenia zamówienia i pojawiają się wtedy w zakładce Zamówienia -> "Faktury". Właściwe dane do faktury należy ustawiać przed opłaceniem zamówienia.

  Jeżeli nie widzisz możliwości tworzenia proformy to prawdopodobnie nie masz konta firmowego. Zmień jego typ w menu Ustawienia -> "Twoje dane" na firmowe lub jeżeli chcesz pozostać przy koncie prywatnym skontaktuj się z nami w celu włączenia opcji zarządzania fakturami.