Centrum pomocy

  Jak wystawić fakturę proforma do zamówienia?

  W niektórych przypadkach możesz potrzebować faktury proforma do opłacenia zamówienia niezależnie od tego, że po jego realizacji otrzymasz fakturę VAT. Generowanie takiej faktury proforma można wykonać samodzielnie w naszym panelu klienta.

  Pierwszym krokiem będzie oczywiście stworzenie odpowiedniego zamówienia na usługę lub jej przedłużenie, które chcesz opłacić. Następnie wchodzimy do zakładki "moje zamówienia" i klikamy przycisk "zapłać".  Na poniższym ekranie zobaczymy również dane, na jakie zostanie wystawiona faktura proforma jak i późniejsza faktura VAT.

  Upewnij się, że dane do faktury są ustawione poprawnie przed kliknięciem przycisku "proforma" ponieważ proforma generowana jest tylko raz. Jej zmiana będzie możliwa tylko poprzez kontakt z nami.

  Klikamy przycisk "proforma" w celu wygenerowania dokumentu proformy.  W tym momencie faktura proforma jest już wygenerowana i można ją pobrać klikając w link "tutaj" lub ikonkę dokumentu.  Przypominamy, że faktura VAT wystawiana jest w ciągu 7 dni od opłacenia zamówienia i pojawi się w zakładce "moje zamówienia". Dane do faktury należy ustawiać przed jej opłaceniem - takie są używane do jej wystawienia.

  Jeżeli nie widzisz możliwości tworzenia proformy to prawdopodobnie nie masz konta firmowego. Zmień jego typ w zakładce "moje dane" na firmowe lub jeżeli chcesz pozostać przy koncie prywatnym skontaktuj się z nami w celu włączenia opcji zarządzania fakturami.