Centrum pomocy

  Jak połączyć się z hostingiem za pomocą SSH?

  Dostęp SSH (ang. Secure Shell) jest przydatny dla webmasterów oraz zaawansowanych użytkowników, którzy chcą zarządzać plikami i danymi hostingu poprzez linię komend - ułatwia i usprawnia to ich pracę. W tym celu na naszym hostingu WWW udostępniamy SSH całkowicie bezpłatnie. Aby zacząć go używać:

  1. Aktywuj dostęp SSH w panelu klienta


  Wejdź do zakładki Usługi w panelu klienta, a następnie wybierz opcję "zarządzaj" klikając na menu akcji przy swoim hostingu i przejdź do zakładki "Dodatki". Kliknij "zamawiam" przy dodatku "Dostęp SSH". Po złożeniu zamówienia może być potrzebna dodatkowa weryfikacja Twojego konta klienta poprzez e-mail i kod SMS.


  Na Twoim pakiecie hostingowym SSH jest niedostępne? Przejdź na pakiet PRO lub wyższy poprzez wybór opcji "Zmień pakiet" w menu akcji przy hostingu w zakładce "Usługi". Zmiana pakietu nie usuwa istniejących plików ani ustawień, jest w pełni zautomatyzowana i trwa od 5 do 15 minut.

  2. Pobierz i uruchom program PuTTY


  Pobierz program PuTTY z tej strony a następnie uruchom go. Pojawi się ekran jak na poniższym screenie:


  Wpisz host (adres hostingu) i port do połączeń SSH. Znajdziesz je w zakładce "Dodatki" w sekcji "Dostęp SSH" (tam gdzie zamawiałeś aktywację dostępu SSH). Będzie tam również podany login i hasło do SSH.  Kliknij przycisk "Open" i poczekaj aż pojawi się ekran logowania.  Wpisz login z danych dostępowych do SSH, naciśnij ENTER a następnie podaj hasło i ponownie wciśnij ENTER. Jeżeli dane będą poprawne to zostaniesz zalogowany na swój serwer hostingowy.

  Warto wiedzieć

  Dla bezpieczeństwa wpisywane znaki hasła nie pojawiają się na ekranie. Należy je podać a następnie wcisnąć ENTER.

  Wylogowanie

  Aby wylogować się naciśnij kombinację CTRL+D lub zamknij okno terminala.