Centrum pomocy

  Chciałbym zmienić adres hostingu www na inny, jak to zrobić?

  Tak - jest to możliwe. Oczywiście nowy adres musi być wolny (nie może go używać inny użytkownik). Aby zamówić taką zmianę kliknij:

  Panel Klienta -> Moje usługi -> Zarządzaj


  Następnie wchodzimy w zakładkę "Usługi dodatkowe" i naciskamy "zamawiam" przy pozycji "Zmiana adresu".


  Następnym krokiem jest wpisanie nowego adresu w zaznaczonym polu formularza. Jeśli adres jest wolny i poprawny to zostanie stworzone zamówienie, które należy opłacić. Po opłaceniu zostanie ono zrealizowane automatycznie w ciągu najbliższych minut.  UWAGA: Pamiętaj o aktualizacji ustawień strony/forum, jeżeli używa starego adresu (najlepiej przed zamówieniem zmiany adresu). Jeżeli o tym zapomnisz to możesz mieć problemy z zalogowaniem się na stronę (będzie Cie przenosić na stary adres). Należy w takim przypadku poprawić ręcznie adres: wejść do cPanel -> phpMyAdmin, następnie wybrać po lewo swoją bazę, poszukać tabeli o nazwie podobnej do ......_config lub _settings, kliknąć na nią i zmienić po prawo stary adres na nowy (zwykle w dwóch miejscach). Inną opcją jest "oszukanie" swojego komputera i tymczasowa zmiana adresu serwera na poprzedni poprzez dodanie w pliku c:\windows\system32\drivers\etc\hosts linijki:


  ip_serwera stary_adres_serwera

  Po dodaniu tej linijki można spróbować wejść na stary nieistniejący adres, zalogować się na forum i poprawić w ustawieniach forum adres na nowy.