Komunikaty Planowane prace techniczne i zmiany.

Problemy z maszyną s32 [rozwiązane]

2022-10-16 11:50
W ostatnich dniach obserwujemy powtarzający się problem z jedną z naszych maszyn hostingowych (s32). Podczas normalnego działania potrafi się ona w pewnym momencie zawiesić bez możliwości dalszego działania (konieczny restart). Powoduje to, że usługi które są umieszczone na tej maszynie przestają być dostępne na okres od 30 do 60 minut aż do momentu zakończenia interwencji przez zespół w centrum danych.

Do tej pory podczas dwóch interwencji technicy w serwerowni wymienili wybrane moduły pamięci RAM, które wykazywały błędy. Niestety na tą chwilę nie dało to jeszcze spodziewanego efektu i problem powraca po kilkunastu godzinach. Spodziewamy się, że będzie potrzebna dalsza analiza serwera i wymiana innego komponentu - może to być np. płyta główna lub jeden z elementów okablowania.

Prowadzimy w tym zakresie rozmowy z naszym dostawcą w centrum danych i mamy nadzieję, że docelowo w najbliższych dniach uciążliwa usterka zostanie całkowicie wyeliminowana. Należy się jednak spodziewać, że do tego czasu problem może się jeszcze powtórzyć i wymagać kolejnych interwencji (przerw).

Aby sprawdzić, na której maszynie znajduje się Twoja usługa kliknij na niej akcję "zarządzaj" na liście usług.

Przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za cierpliwość.

Aktualizacja 2022-10-17 g. 12:10

Zaplanowana została interwencja, której celem jest dokładne sprawdzenie maszyny s32 w centrum danych przez techników oraz wymiana elementów, które powodują problem (podejrzewamy płytę główną). Prace zostaną rozpoczęte dnia 2022-10-17 od godziny 23:00 i mogą potrwać od 1 do 3 godzin w zależności od skomplikowania. W tym czasie usługi umieszczone na tej maszynie będą niedostępne.

Aktualizacja 2022-10-18 g. 02:15

Komponenty maszyny s32 zostały wymienione na nowe. Usługi są ponownie dostępne. Będziemy monitorować serwer w najbliższych dniach aby upewnić się, że problem został rozwiązany.