Dlaczego serwer VPS? Sprawdź dlaczego warto zdecydować się na serwer VPS.

Serwer VPS to zwirtualizowana część serwera dedykowanego. Oznacza to, że możemy za jego pomocą dokonywać praktycznie takich samych operacji jak na serwerze dedykowanym za sporo niższą cenę. Jako Klient otrzymujesz od nas dostęp do konta root na takim serwerze co oznacza możliwość instalacji przez Ciebie dowolnych aplikacji oraz dostosowywania ich konfiguracji do własnych potrzeb.

Na serwerze VPS możesz jednocześnie umieścić swoją stronę www, bazę danych jak również serwer głosowy, serwer shoutcast, serwer gier czy w końcu własny napisany program lub skrypt. Ograniczeniem jest jedynie ilość miejsca na dysku i moc procesora wybranego pakietu – poza tym sam decydujesz co i z jakimi ustawieniami oraz w jakiej wersji będzie na nim uruchomione.

Serwer VPS jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które korzystają już z hostingu WWW ale potrzebują większych możliwości np. chcą zainstalować dodatkowe moduły do PHP, mieć dostęp do komend SSH lub po prostu obsługiwać większą liczbę odwiedzających. Taki serwer umożliwia rozbudowę istniejącej strony o dodatkowe funkcje i usługi, które na hostingu www nie byłyby możliwe.

Programiści i webmasterzy mogą wykorzystać VPS do pisania i testowania własnych programów dla swoich Klientów w dowolnym języku np. Bash, Perl, Python, PHP czy C/C++.

Serwer VPS to przede wszystkim duża swoboda w rozwoju tworzonej przez Ciebie strony WWW, sklepu internetowego, aplikacji internetowej lub platformy z usługami.

Sprawdź ofertę serwerów VPS

Dlaczego serwer VPS w proserwer.pl?

17 lat Doświadczenia

Firma obecna 17 lat w branży hostingu.

Szybka Aktywacja Usług

Uruchamiamy w 60 sekund od opłacenia!

Wysoka Stabilność

Zapewniana przez profesjonalistów.

Zalety naszych serwerów VPS

Łatwość zarządzania

Dzięki naszemu panelowi w łatwy sposób uruchomisz, wyłączysz lub zrestartujesz swój serwer bezpośrednio przez stronę www.

Reinstalacja systemu

Umożliwiamy wygodny wybór i automatyczną reinstalację sprawdzonego systemu operacyjnego CentOS na serwerze.

Statystyki zużycia

Udostępniamy w naszym panelu statystyki zużycia procesora, pamięci oraz łącza – aktualne oraz wykresy historyczne.

Kiedy warto wybrać serwer VPS?

Gdy prowadzisz duża stronę prywatną, firmową lub sklep internetowy
Gdy potrzebujesz dostępu do SSH
Gdy standardowa konfiguracja PHP jest niewystarczająca
Gdy oprócz strony www chcesz zainstalować inne programy
Gdy jesteś programistą i chcesz pisać własne skrypty i aplikacje
Gdy chcesz mieć "mały" serwer dedykowany w atrakcyjnej cenie