Centrum pomocy

  Przedłużenie ważności hostingu www - jak i kiedy?

  Jak długo jest ważny hosting WWW?


  Ważność każdego z zakupionych hostingów WWW można sprawdzić logując się do "Panelu Klienta" i wybierając z menu Usługi opcję "Lista usług". W polu wygasa mamy podaną datę wraz z którą hosting wygaśnie i do której jest opłacony.

  Kiedy przedłużać hosting WWW?


  Najlepiej robić to odpowiednio wcześniej, szczególnie jeżeli płatność będzie wykonana zwykłym przelewem lub nie jesteśmy pewni kiedy dojdzie tak aby uniknąć sytuacji, w której hosting oczekując na opłatę w międzyczasie wygaśnie. Opłacenie hostingu wcześniej jest tak samo opłacalne jak na dzień przed ponieważ wykupione okresy ważności się sumują - nie ma zatem potrzeby czekania na ostatnią chwilę z przedłużeniem.

  Co się stanie gdy hostingowi WWW skończy się ważność?


  Hosting jest wtedy blokowany z informacją o tym, że nie został przedłużony. W tym stanie domyślnie oczekuje (w zależności od typu hostingu) na Państwa przedłużenie przez:
  • 14 dni - dla hostingu SMS
  • 30 dni - dla hostingu WWW

  Ważne: wpłata taka musi do nas dotrzeć przed upływem tych 14/30 dni. Jeżeli hosting zostanie w tym czasie przedłużony poprzez odpowiednie zamówienie to jest automatycznie odblokowywany i ponownie działa tak jak do tej pory (nie traci się żadnych plików ani danych).

  Co się stanie gdy hosting WWW nie zostanie przedłużony w odpowiednim terminie od momentu wygaśnięcia?


  W takim przypadku hosting jest usuwany z naszej bazy danych jak i wszystkie jego pliki a adres hostingu (w *.xaa.pl) wraca do puli wolnych adresów - może go zamówić inny klient. W niektórych przypadkach może być jeszcze możliwość odzyskania takiego hostingu i jego ponownego przedłużenia na kolejny okres. W tym celu należy skontaktować się z nami poprzez panel klienta.

  Jak przedłużyć okres ważności swojego hostingu?


  Należy zalogować się do "Panelu Klienta", w menu Usługi wybrać opcję "Lista usług" i przy hostingu, który chcemy przedłużyć kliknąć menu akcji i wybrać opcję przedłuż. Ewentualnie jeśli okres ważności hostingu już się kończy przycisk przedłuż będzie dodatkowo wyświetlany pod datą ważności. Następnie wybieramy formę płatności oraz okres na jaki chcemy przedłużyć (im dłuższy tym taniej). Po zamówieniu pozostaje opłacenie takiego zamówienia klikając menu Zamówienia i wybierając opcję "Lista zamówień". Następnie należy nacisnąć przycisk zapłać przy zamówieniu i postępować zgodnie z dalszymi instrukcjami na kolejnych ekranach. Gdy wpłata do nas dotrze taki hosting ma automatycznie zwiększany okres ważności a gdy był zablokowany jest również automatycznie odblokowywany.