Centrum pomocy

  Jak przedłużyć certyfikat SSL?  Ważne

  Jeśli chcesz przedłużyć certyfikat Twój hosting powinien nadal posiadać możliwość obsługi SSL (hosting z serii BIZ) oraz powinieneś być właścicielem domeny dla której został zakupiony certyfikat.


  Zamówienie przedłużenia certyfikatu


  Zaloguj się do Panelu Klienta i przejdź do zakładki "Moje usługi".  Następnie należy wybrać okres przedłużenia i nacisnąć przycisk "przedłużam". Teraz nasze zamówienie powinno być widoczne w zakładce "Moje zamówienia". Należy teraz tam przejść i je opłacić.

  Przygotowanie adresu email domeny


  Obowiązkowym elementem weryfikacji certyfikatu jest potwierdzenie tego, że jesteś właścicielem domeny poprzez specjalnie założony adres email typu admin@przyklad.pl - powinieneś go już mieć gdyż był już wcześniej potrzebny przy rejestracji certyfikatu ale upewnij się, że taki adres email istnieje i jesteś w stanie odbierać na niego pocztę.

  Gdy już stworzyłeś email i opłaciłeś zamówienie certyfikatu


  Upewnij się czy stworzony adres email może odbierać pocztę. Jeśli tak to naciśnij przycisk "wyślij email", wtedy zweryfikujemy czy rzeczywiście nadal jesteś właścicielem domeny i jesteś w stanie odbierać pocztę na ten adres. Jeśli masz jakieś trudności możesz kliknąć na link "instrukcja" - pokazany na poniższym obrazku.

  Ważne

  Po potwierdzeniu adresu email wyślemy Ci na adres email klienta (czyli ten który widnieje w zakładce "Moje dane") klucz prywatny (Private Key) do zamówionego certyfikatu:

  -----BEGIN PRIVATE KEY-----
  (ciąg znaków)
  -----END PRIVATE KEY-----

  Będzie on niezbędny podczas aktualizacji certyfikatu w cPanelu.


  Odebranie emaila od wystawcy certyfikatu


  Po jakimś czasie na adres email użyty do potwierdzenia powinna zostać wysłana wiadomość od wystawcy certyfikatu w której klikając odpowiedni link musisz potwierdzić złożenie zamówienia.

  Gdy już potwierdzisz złożenie zamówienia, przyjdzie kolejny email od wystawcy z danymi certyfikatu (Certificate - CRT), które będą potrzebne do procesu aktualizacji certyfikatu (będzie ona omówiona w kolejnych punktach poradnika).

  Aktualizacja certyfikatu


  W momencie gdy otrzymałeś już swój certyfikat oraz certyfikat pośredni w wiadomości email - można przystąpić do aktualizacji certyfikatu. Przykładowy format certyfikatu znajduje się poniżej.

  -----BEGIN CERTIFICATE-----
  (ciąg znaków)
  -----END CERTIFICATE-----


  Wejdź w cPanel, następnie do zakładki Certyfikaty SSL.  Kliknij w link "Skonfiguruj certyfikat SSL do działania na Twojej stronie www". Następnie kliknij "Aktualizuj certyfikat" i wypełnij formularz według dalszych wskazówek.

  Ważne

  Certyfikat, certyfikat pośredni oraz klucz prywatny należy wklejać w całości (wraz z linijkami BEGIN i END).
  W pierwsze pole z poniższego obrazka przekopiuj klucz prywatny (Private Key), znajdziesz go w wiadomości wysłanej przez nas na Twój e-mail. W drugie pole powinieneś wstawić certyfikat pośredni (CABUNDLE), z wiadomości z certyfikatem SSL od wystawcy.  Gdy wszystko jest poprawnie wypełnione możemy kliknąć "Zainstaluj certyfikat" - wtedy pojawi się poniższy komunikat. Certyfikat powinien zostać przedłużony i będziemy mogli nadal używać adresu https://przyklad.pl