Centrum pomocy

  Jak przedłużyć certyfikat SSL?  Ważne

  Jeśli chcesz przedłużyć certyfikat Twój hosting powinien nadal posiadać aktywny dodatek "Dedykowane IP" oraz powinieneś być właścicielem domeny dla której został zakupiony certyfikat.


  Zamówienie przedłużenia certyfikatu


  Zaloguj się do Panelu Klienta i przejdź do zakładki "Moje usługi".  Następnie należy wybrać okres przedłużenia i nacisnąć przycisk "przedłużam". Teraz nasze zamówienie powinno być widoczne w zakładce "Moje zamówienia". Należy teraz tam przejść i je opłacić.

  Przygotowanie adresu email domeny


  Obowiązkowym elementem weryfikacji certyfikatu jest potwierdzenie tego, że jesteś właścicielem domeny poprzez specjalnie założony adres email typu admin@przyklad.pl - powinieneś go już mieć gdyż był już wcześniej potrzebny przy rejestracji certyfikatu ale upewnij się, że taki adres email istnieje i jesteś w stanie odbierać na niego pocztę.

  Gdy już stworzyłeś email i opłaciłeś zamówienie certyfikatu


  Upewnij się czy stworzony adres email może odbierać pocztę. Jeśli tak to naciśnij przycisk "wyślij email", wtedy zweryfikujemy czy rzeczywiście nadal jesteś właścicielem domeny i jesteś w stanie odbierać pocztę na ten adres. Jeśli masz jakieś trudności możesz kliknąć na link "instrukcja" - pokazany na poniższym obrazku.

  Ważne

  Po potwierdzeniu adresu email wyślemy Ci na adres email klienta (czyli ten który widnieje w zakładce "Moje dane") klucz prywatny (Private Key) do zamówionego certyfikatu:

  -----BEGIN PRIVATE KEY-----
  (ciąg znaków)
  -----END PRIVATE KEY-----

  Będzie on niezbędny podczas aktualizacji certyfikatu w cPanelu.


  Odebranie emaila od wystawcy certyfikatu


  Po jakimś czasie na adres email użyty do potwierdzenia powinna zostać wysłana wiadomość od wystawcy certyfikatu w której klikając odpowiedni link musisz potwierdzić złożenie zamówienia.

  Gdy już potwierdzisz złożenie zamówienia, przyjdzie kolejny email od wystawcy z danymi certyfikatu (Certificate - CRT), które będą potrzebne do procesu aktualizacji certyfikatu (będzie ona omówiona w kolejnych punktach poradnika).

  Aktualizacja certyfikatu


  W momencie gdy otrzymałeś już swój certyfikat oraz certyfikat pośredni w wiadomości email - można przystąpić do aktualizacji certyfikatu. Przykładowy format certyfikatu znajduje się poniżej.

  -----BEGIN CERTIFICATE-----
  (ciąg znaków)
  -----END CERTIFICATE-----


  Wejdź w cPanel, następnie do zakładki Certyfikaty SSL.  Kliknij w link "Skonfiguruj certyfikat SSL do działania na Twojej stronie www". Następnie kliknij "Aktualizuj certyfikat" i wypełnij formularz według dalszych wskazówek.

  Ważne

  Certyfikat, certyfikat pośredni oraz klucz prywatny należy wklejać w całości (wraz z linijkami BEGIN i END).
  W pierwsze pole z poniższego obrazka przekopiuj klucz prywatny (Private Key), znajdziesz go w wiadomości wysłanej przez nas na Twój e-mail. W drugie pole powinieneś wstawić certyfikat pośredni (CABUNDLE), z wiadomości z certyfikatem SSL od wystawcy.  Gdy wszystko jest poprawnie wypełnione możemy kliknąć "Zainstaluj certyfikat" - wtedy pojawi się poniższy komunikat. Certyfikat powinien zostać przedłużony i będziemy mogli nadal używać adresu https://przyklad.pl