Aktualności Co nowego na proserwer.pl

Serwery VPS w ofercie PROSERWER.pl

2016-06-14

Z przyjemnością informujemy, że nasza oferta została rozszerzona o serwery VPS - idealne rozwiązanie dla osób prywatnych i firm chcących rozbudować swoją stronę www / sklep o niestandardowe funkcje i usługi, programistów tworzących własne aplikacje oraz startupów szukających platformy do rozwoju swoich projektów.

Serwer VPS to zwirtualizowana część serwera dedykowanego. Oznacza to, że możemy za jego pomocą dokonywać praktycznie takich samych operacji jak na serwerze dedykowanym za sporo niższą cenę. Jako Klient otrzymujesz od nas dostęp do konta root na takim serwerze co oznacza możliwość instalacji przez Ciebie dowolnych aplikacji oraz dostosowywania ich konfiguracji do własnych potrzeb. Dzięki temu uruchomisz np. własny serwer www, bazę danych, najnowszą wersję PHP, serwer głosowy, serwer gier czy też inny program dostępny na systemach Linux.

Główne cechy naszej oferty VPS Core:
  • Szybki procesor i duża ilość pamięci RAM - możliwość wyboru pakietu dostosowanego do aktualnych potrzeb.
  • Dyski SSD - na naszych serwerach stosujemy superszybkie dyski SSD, które eliminują problem opóźnień spowodowany zapisem lub odczytem dużej ilości danych.
  • Transfer bez limitu - nie stosujemy limitu danych, do wyboru dajemy dwie prędkości portów 50 Mbps lub 100Mbps.

Warto również wspomnieć o tym, że każdy posiadacz serwera VPS ma dostęp do łatwego zarządzania stanem serwera z poziomu panelu klienta (start / stop / reset), może również obejrzeć statystyki i wykresy zużycia zasobów (procesor / ram / łącze), automatycznie instalować system operacyjny (CentOS lub Debian), zarządzać strefami DNS (podpinać własne domeny internetowe). Sprawdź również zalety serwerów VPS i dowiedz się dlaczego oraz gdzie warto go stosować.