Komunikaty Planowane prace techniczne i zmiany.

2018-03-14 15:54
Przypominamy, że logowanie do poczty założonej na hostingu PROSERWER poprzez webmail (stronę www) należy wykonywać tylko i wyłącznie poprzez podawane przez nas bezpieczne adresy powiązane z naszą firmą:

Jak można odczytać maile przez WWW bez logowania się do cPanelu?

Ostrzegamy przed korzystaniem z obcych stron do logowania się do poczty np. rouncube[.]pl.

Nie należy z nich korzystać - grozi to udostępnieniem konta e-mail wraz ze wszystkimi mailami osobom trzecim!

Wymieniona wyżej strona nie należy zarówno do Rouncube jak i do nas. Podając tam swoje dane udostępniasz je obcemu podmiotowi, który może je potem wykorzystać do własnych celów.

Wszystkie osoby, które choć raz zalogowały się na konto e-mail poprzez inną stronę niż naszą proszone są o jak najszybszą zmianę haseł do swoich kont pocztowych w cPanel -> Konta pocztowe -> Zmiana hasła.
2018-03-05 17:00
W dniu dzisiejszym na nasze serwery hostingu WWW wgraliśmy aktualizację wersji PHP 5.6 (5.6.34) i 7.0 (7.0.28) oraz dodaliśmy nowe wersje 7.1 (7.1.15) i 7.2 (7.2.3). Dodatkowo zaktualizowany został również ionCube do wersji 10.1.1.

W związku z planami wygaszenia w ciągu najbliższych kilku miesięcy (o dokładnej dacie poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem) wsparcia dla PHP 5.2-5.5 prosimy o sprawdzenie czy Państwa skrypty / strony działają na PHP 5.6 lub wyższym i wprowadzenie ewentualnych potrzebnych zmian. Sposób na zmianę wersji PHP opisujemy w tym poradniku.
2018-01-04 15:00
W dniu jutrzejszym (5 stycznia 2018) w godzinach 5:00-7:00 zaplanowaliśmy wykonanie prac aktualizacyjnych na naszej stronie, panelu klienta oraz kreatorze stron www. W tym czasie wymienione zasoby nie będą dostępne. Usługi takie jak hosting www, domeny, certyfikaty ssl oraz serwery vps będą działały bez przerw i ich te prace nie dotyczą.

Ewentualne operacje w panelu klienta (takie jak np. zamówienia) prosimy wykonywać z uwzględnieniem wspomnianej przerwy technicznej.
2017-09-13 16:00
Zakończyliśmy trzy usprawnienia związane z wysyłką maili:
  • Jedno dotyczyło wysyłanych z naszej domeny @proserwer.pl powiadomień mailowych do klientów np. o wygasaniu usługi czy zmianie hasła. Teraz ich "dostarczalność" powinna być o wiele wyższa - nie powinny trafiać do spamu.
  • Drugie związane było z wyglądem maili z @proserwer.pl - zwykłe tekstowe zostały zastąpione lepiej czytelnymi htmlowymi.
  • Trzecie dotyczyło klientów korzystających z hostingu BIZ z aktywnym dedykowanym adresem ip. Obecnie wysyłka maili z takich hostingów realizowana jest w pełni poprzez wykupiony adres ip co również zwiększa ich "dostarczalność" jak i uniezależnia od tymczasowego wpadnięcia np. adresu ip (wspólnego) na spamlistę.
2017-07-26 13:40
Szanowni klienci, zgodnie z informacją w panelu klienta przypominamy iż w dniu 27 lipca od godziny 07:00 będziemy wykonywać zaplanowane wcześniej prace techniczne polegające na rutynowej wymianie jednego z dysków w macierzy maszyny s27 tak aby zachować jej pełną spójność i sprawność.

Zgodnie z naszymi standardami w PROSERWER prowadzimy stały monitoring naszych maszyn oraz dysków tak aby wykrywać możliwość awarii danego komponentu (w tym przypadku dysku) zanim ona faktycznie wystąpi.

Dzięki temu jesteśmy w stanie zminimalizować ryzyko nieplanowanej przerwy do minimum. Potwierdzają to również nasze statystyki "uptime" - przykładowo dla serwisowanej maszyny s27 w okresie ostatniego 1.5 roku wynoszą 99.99%.

Planowane prace nie powinny zająć więcej niż 15-20 minut. Za utrudnienia przepraszamy.