Aktualności Co nowego na proserwer.pl

2019-02-14
Wprowadziliśmy ułatwienie w zmienianiu danych do faktur VAT. Obecnie można to wykonywać poprzez zakładkę "Moje dane" i przycisk "dane do faktur". Umożliwia to uwzględnianie tych zmian do wszystkich kolejnych faktur. Dotyczy również przypadków gdy konieczne jest wypełnienie oddzielnych "Danych odbiorcy".

Dodatkowo umożliwiliśmy "regenerowanie" faktur proforma po aktualizacji danych. Wystarczy teraz ponownie kliknąć przycisk "proforma" a pobierze się proforma z uwzględnionymi zmianami / korektami.

Więcej na ten temat znajdziecie w naszych poradnikach:

Jak zmienić dane do faktury? Jak dodać dane odbiorcy?
Jak wystawić fakturę proforma do zamówienia?.
2019-01-14

Kolejny rok i czas na nowe wyzwania! Poniżej przedstawiamy nasz plan rozwoju na najbliższe miesiące w 2019 roku.

 • Hosting - nowa odsłona naszego hostingu w oparciu o nowy sprzęt, cPanel i zaktualizowane oprogramowanie m.in. MySQL
 • Poczta e-mail - również w nowej i bardziej nowoczesnej formie z lepszymi zabezpieczeniami przeciwko SPAM
 • Panel klienta - ciągłe ulepszenia ułatwiające korzystanie z usług, tworzenie zamówień i ich opłacanie
 • E-sklep - dalszy rozwój naszej nowe aplikacji sklepu internetowego z kreatorem

Zatem będzie się działo! Wszystko po to aby dostarczać Wam usługi na wysokim poziomie w oparciu o najnowsze rozwiązania. Nie jesteśmy w stanie podać konkretnych dat, aczkolwiek chcemy wprowadzić większość zmian do końca pierwszego kwartału 2019.

Jak zwykle również czekamy na Wasze sugestie i opinie ponieważ to również na ich podstawie planujemy dalszy rozwój.
2018-12-21

Właśnie uruchomiliśmy po długich przygotowaniach naszą nową autorską usługę E-sklepu z edytorem.

Jest to prosty w obsłudze i konfiguracji sklep internetowy z bogatymi możliwościami edycji wyglądu dzięki pełnej integracji z naszym kreatorem stron.

Wbudowany panel sklepowy pozwala m.in. na:
 • tworzenie produktów, opcji oraz kategorii i promocji
 • wgrywanie zdjęć
 • zarządzanie zamówieniami i klientami
 • ustawianie sposobów dostawy i płatności
 • przyjmowanie wpłat poprzez szybkie płatności np. PayPal czy CashBill

Zapraszamy do bezpłatnych 14 dniowych testów oraz podzielenia się z nami wrażeniami i sugestiami, które (jak zawsze) będziemy brać pod uwagę przy dalszym rozwoju e-sklepu.

2018-02-28

Z miesiąca na miesiąc popularność zielonych kłódek na stronach internetowych rośnie - jako posiadacze własnych stron www możecie sobie zatem zadawać pytanie czy warto zakupić własny certyfikat SSL i w jakim przypadku jest to istotne? Postaram się na to poniżej odpowiedzieć.

Czym jest i co daje certyfikat SSL?


Przede wszystkim warto wiedzieć, że tzw. zielona kłódka przy adresie strony oznacza, że strona ma zainstalowany certyfikat SSL, czyli usługę szyfrującą przesyłane informacje pomiędzy odwiedzającym a stroną internetową. Taki "ssl" dokupuje się do posiadanego już hostingu WWW dla konkretnej domeny. Np. jeżeli używamy domeny mojastrona.pl to zakupiony certyfikat będzie nam "chronił" adres mojastrona.pl oraz www.mojastrona.pl.

Dlaczego popularność SSL rośnie?


Dzieję się tak za sprawą twórców przeglądarek takich jak Firefox czy Google Chrome, którzy postanowili od jakiegoś czasu dodawać ostrzeżenia, na stronach, które nie używają SSL (ale nie wszędzie). Kluczowe jest tutaj właśnie to o jakie strony chodzi. Dotyczy to podstron, na których podajemy i przesyłamy jakieś dane np. ekran logowania do bloga, forum lub sklepu internetowego czy formularz zamówienia lub kontaktowy. Jeżeli nie użyjemy SSL, wysłane w taki sposób dane mogą zostać podsłuchane / przechwycone po drodze. Przeglądarki zatem ostrzegają odwiedzających naszą stronę o potencjalnym niebezpieczeństwie. Jednocześnie wyszukiwarki takiej jak Google zaczynają promować strony używające SSL wyższymi pozycjami w wynikach wyszukiwania.

Kiedy zatem warto zdecydować się na certyfikat SSL?


 • Przede wszystkim dotyczy to wszelkiego rodzaju sklepów internetowych i serwisów, które umożliwiają zakupy bezpośrednio na swojej stronie. Argumentów jest tu najwięcej: zwiększone zaufanie klientów (zielona kłódka), lepsze pozycje w Google oraz brak ostrzeżeń przy logowaniu do sklepu czy zamawianiu. Warto również wspomnieć o ogólnych wymaganiach wynikających z przepisów, które zakładają, że strony takie zapewniają odpowiednie bezpieczeństwo swoim klientom i przesyłanym przez nich danym.
 • W drugiej kolejności fora internetowe i strony, na których odwiedzający mogą się logować. Tutaj również ważny będzie: brak ostrzeżeń przy logowaniu, lepsza pozycja w Google czy wymagania prawne co do przetwarzania danych
 • Dla stron firmowych, w postaci tzw. "wizytówek" użycie certyfikatu SSL nie będzie związane z przesyłaniem danych bo takowe w zasadzie nie ma tam miejsca (brak ekranów logowania czy sprzedaży online). Warto jednak pamiętać o innych zaletach - większe zaufanie potencjalnych klientów wchodzących na stronę www oraz lepsza pozycja w Google.


Czy da się tego "uniknąć"?


Warto zapamiętać, że "zielona kłódka" nie jest tymczasową modą ale czymś co z czasem (przynajmniej w wymienionych powyżej grupach stron) stanie się standardem i witryn bez SSL będzie coraz mniej. Będzie na to miał wpływ zarówno ogólnoświatowy trend jak i polityka wiodących przeglądarek oraz Google. Można zatem stwierdzić, że obecnie do zaistnienia w nowoczesnym internecie potrzebować będziemy domeny + hostingu www + certyfikatu ssl.
2018-01-05


A oto kilka nowości, które zostały dziś wprowadzone:

 • panel klienta dla urządzeń mobilnych - od teraz korzystanie z panelu klienta na urządzeniach przenośnych (komórki i tablety) powinno być o wiele wygodniejsze gdyż stworzyliśmy dla nich specjalną wersję panelu.
 • faktury na maila - od teraz firmy, które chcą otrzymywać od nas powiadomienia o wystawionych fakturach bezpośrednio na swój adres e-mail (bez potrzeby logowania się) mogą to zrobić poprzez włączenie odpowiedniej opcji w zakładce "moje dane -> preferencje" w panelu klienta.
 • bardziej dostępny program partnerski - od teraz wzięcie udziału w programie partnerskim nie wymaga posiadania aktywnej usługi, wystarczy zarejestrowane konto klienta.
 • możliwość opłacania usługi kreatora stron www również na krótszy okres: 1 oraz 3 miesięcy.